При чому за власні гроші. Неслухняних покарають.
"Неможливо, щоб підприємства, які надають послуги по теплу і в них немає лічильників. Багато іще по територіях таких підприємств є. Але до кінця серпня потрібно, щоб всі лічильники були на цих підприємствах. Якщо лічильників не буде, НКРЄ буде анулювати ліцензії", - каже перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв.
Заступник міністра з питань ЖКГ Григорій Семчук також додав, що відтепер Кабмін встановив більш жорсткі обмеження для виробничих втрат підприємств житлово-комунального господарства, які дозволено включати до собівартості їхніх послуг.
Так, наприклад, у водопровідно-каналізаційному господарстві втрати, що перекладаються на собівартість, тепер не зможуть перевищувати 30%. Раніше цей показник міг сягати 50%, при цьому весь фінансовий тягар перекладався на плечі споживачів. Крім того, урядовець зауважив: включати втрати у тариф дозволять лише тим, у кого існує технологічний облік.
"Технологічний облік у підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства забезпечений на 31%. В теплі на 23. Про яку оптимізацію втрат і витрат, чи про яку собівартість можна говорити, якщо ми розраховуємо, я грубо скажу, по діаметру труби. Чи по нормативах, які перевищені у нас десь в 2 рази вище, ніж в Європі", - каже заступник міністра регіонального розвитку і ЖКГ Григорій Семчук.
Уряд також вимагає, щоб до кінця наступного року були встановлені надомні лічильники тепла. На це держава виділила 500 мільйонів гривень, ще 3-4 мільярди обіцяють додати у 2012-му.