Про це заявили у Національній гвардії України 10 квітня. Наголосили, що Маріуполь є місцем ганьби Росії, яка нехтує всіма правилами й законами.

До теми Захисники, попри дипломатичний, готують військовий шлях звільнення Маріуполя

"Президент України особисто, все керівництво держави докладають зусиль для пошуку можливостей для евакуації цивільних з "Азовсталі" і продовжують працювати над застосуванням процедури "екстракшн" щодо поранених бійців, медиків та військових, у тому числі із залученням допомоги світової спільноти", – сказали у Нацгвардії.

Вирішити не лише на полі бою

У формуванні наголосили, що військові понад 2 місяці обороняють місто та охороняють стратегічний об'єкт. Мовиться про такі формування:

  • Окремий загін спеціального призначення НГУ "Азов";
  • 12-та бригада Національної гвардії України;
  • 36-та окрема бригада морської піхоти.

Також на варті героїчно стоять прикордонники, поліцейські, добровольці та тероборона Маріуполя.

Усі вони герої. Усі вони мають бути врятовані – і це одне із головних завдань, яке має бути вирішене, і не лише на полі бою, а й на міжнародному рівні!,
– заявили у Нацгвардії.

Немає можливості інформувати суспільство

Військові запевнили, що повідомляють про всі кроки, коли вдається врятувати хоча б частину людей та привезти їх в безпечні місця. Проте не можна розповідати про інші плани та надавати інформацію про актуальні дії військових, оскільки такою є вимога воєнного стану.

"Окрім того, що це розкриття планів для ворога, ще й з'являються різні фейки та дезінформація, що зводить нанівець цю роботу", – пишуть нацгвардійці.

Командування Нацгвардії розповідає, що продовжуватиме шукати рішення, щоб зберегти життя військових та цивільних і захистити країну.

Що відбувається в Маріуполі: останні новини

  • Петиція "Врятуйте Маріуполь", яку адресували ООН та генеральному секретарю організації Антоніо Гутеррешу, зібрала більше ніж 1 мільйон підписів.
  • Єдине місце в Маріуполі, де українці чинять опір, залишився завод "Азовсталь". З приблизно десяти батальйонних тактичних груп, які штурмували місто, у Маріуполі наразі перебувають 2. Зазначимо, що кожна така одиниця має 600 – 800 військових, приблизно 10 танків та 40 бойових машин піхоти.
  • Російські вбивці залишили від міста самі руїни. Вони вщент знищили історичний центр міста. Український журналіст Денис Казанський опублікував відео з жахливими наслідками.
  • Попри все над "Азовсталлю" майорить синьо-жовтий стяг.
  • Голова Донецької ОВА Павло Кириленко розповів, що на території "Азовсталі" перебувають ще 100 цивільних. Загалом у Маріуполі досі залишаються приблизно 100 тисяч жителів.
  • Російські вбивці таки провели парад 9 травня. У мерії Маріуполя показали, що відбувалося на вулицях.
  • Захисники Маріуполя дали брифінг просто з укриттів "Азовсталі". Вони розповіли, якими є їхні шанси врятуватись. Військові зазначили, що з початку повномасштабної війни окупанти вбили в місті 25 тисяч людей.