Відповідне відео опублікували в Маріупольській міській раді. Російським загарбникам не вдалося зайняти територію заводу, хоч вони туди й прорвалися.

Важливо Замість руки – титановий протез: нацгвардійці розповіли про захисника Маріуполя Самойленка

Символ незламності українського народу

Попри тяжкі бої, українські захисники гідно тримають оборону. Їм непросто, але вони досі тримаються.

Азовсталь. Справжній символ незламності українського народу. Азовсталь – це люди. Сильні та вільні, втомлені, але не скорені. Азовсталь – це Україна, – наголошують у Маріупольській міській раді.

Як український прапор майорить над "Азовсталлю": дивіться відео

В завалених бункерах "Азовсталі" можуть перебувати цивільні

За словами військового з полку "Азов" Максима Жоріна, в кількох обвалених бункерах на "Азовсталі" досі можуть перебувати люди. Росіяни так часто обстрілюють територію заводу, що розібрати завали буквально неможливо. Потрібне припинення вогню.

Річ у тім, що є декілька обвалених бомбосховищ, які через постійні обстріли неможливо розблокувати й перевірити, скільки там взагалі людей залишилось живих й скільки їх там було загалом. Тому зараз ми не можемо точно стверджувати, скільки ще людей залишилось на території заводу "Азовсталь", – наголосив Жорін.

За словами військового, світ дуже кволо реагує на ситуацію в Маріуполі. Таке враження, ніби там не розуміють, що росіяни буквально роблять геноцид в місті – вони вбили там вже тисячі українців.

Голова Донецької ОВА Павло Кириленко зазначав, що на території "Азовсталі" перебуває понад 100 цивільних. А загалом в Маріуполі – до 100 тисяч людей.

Ситуація на "Азовсталі" складна

26 квітня з Путіним вдалося домовитися про евакуацію цивільних з "Азовсталі". Перша хвиля відбулася 1 травня, згодом пройшли ще кілька таких операцій. Загалом вдалося врятувати близько 600 людей.

Російські окупанти не дотримувалися режиму тиші. До прикладу, 6 травня вони обстріляли з протитанкового ракетного комплексу евакуаційний автомобіль, на якому мали вивозити цивільних. Тоді 1 військовий загинув, ще 6 – отримали поранення. Згодом вони скинули дві бомби з безпілотників – загинули ще двоє військових. Українські захисники допомагали людям евакуюватися.

4 травня російські окупанти прорвалися на територію заводу. Досі тривають запеклі бої.

Небайдужі створили спеціальну петицію із закликом врятувати захисників Маріуполя. Станом на зараз вона зібрала понад 1 мільйон підписів.

Варте уваги – інтерв'ю з азовцем "Калиною": дивіться відео