На думку Наталії Гудими, Президента Ліги страхових організацій України, вартість полісу буде залежати від марки авто, об'єму двигуна, місцезнаходження, населеного пункту, стажу водія. Також це буде залежати від збитковості або беззбитковості, якщо людина страхується в одній страховій компанії, то там обов'язково будуть або знижки, або надбавки, якщо постійно людина потрапляє в ДТП і страхова компанія несе збитки.
Для того, щоб оформити Автоцивілку потрібні лише паспорт, паспорт автомобільного засобу та водійські права. З цими документами треба йти до страхової компанії, що має відповідну ліцензію. За словами Наталії Любкіної, начальника управління розвитку у м.Луганськ ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ", страховим випадком по обов’язковому страхуванню авто цивільної відповідальності є факт нанесення шкоди життю, здоров’ю або майну третіх осіб. Якщо в ДТП постраждало тільки авто, то його власник може отримати максимум 50 тисяч гривень, якщо ж мова йде про життя і здоров’я, то максимальна виплата складає 100 тисяч гривень. При цьому, якщо в аварії постраждало декілька авто, то загальна сума виплат не може перевищувати по страховці 250 тисячі гривень.
Варто пам‘ятати, що на сьогодні також існує можливість збільшення суми страхової компенсації. Для цього необхідно оформити додаток до Автоцивілки. Подібний крок стане у нагоді, якщо водій завдав серйозні пошкодження дорогому авто, коли «стандартної» страхової суми недостатньо для компенсації завданої шкоди. У середньому поліс додаткової цивільної відповідальності на страхову суму у 25 тис. гривень буде коштувати близько 100 грн, а з лімітом в 100 тис. гривень - від 270-ти до 350-ти грн.
Втім, існує низка виключень, за якими страховик може оскаржити виплату відшкодування по Автоцивілці. Наприклад, якщо автомобіль, майно в ньому або навіть пасажири отримали ушкодження не з вини застрахованої особи або через форс-мажор. Андрій Яковенко, заступник голови правління ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ", переконує – існує низка випадків, коли страхова компанія здійснить страхову виплату, але при цьому після виплати буде направляти регресний позов по відношенню до водія. Це ті випадки, коли водій перебував у стані алкогольного сп’яніння, коли водій експлуатував авто у невідповідний спосіб до правил дорожнього руху. І коли він не мав права на водіння данного авто взагалі.
Аби мінімізувати ризики відмов, варто пам'ятати, що аварія обов'язково повинна бути зареєстрована ДАІ, а розмір збитків чи шкоди, заподіяної здоров'ю, - підтверджений експертизою страхової компанії, СТО, або лікарів.
Втім, теоретично, у водіїв залишається можливість обійтися і без обов'язкової Автоцивілки. Але в такому разі треба бути готовим платити від 425 до 850 гривень щоразу, як відсутність полісу зареєструє ДАІ. Саме на інспекторів покладено контроль за наявністю полісів стархування громадянської відповідальності.