Як повідомляє на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook організатор доставки, Гуманітарний штаб “Допоможемо” при фонді Ріната Ахметова, сьогодні розпочнеться розвантаження машин і розфасовка вмісту в продуктові, гігієнічні та дитячі набори. Оскільки це найбільший обсяг гуманітарної допомоги, який до сьогоднішнього дня надходив на Донбас, для розвантаження і розфасовки знадобилася допомога 570 волонтерів.


Як повідомляє Гуманітарний штаб, вміст наборів на 80% складається з товарів українського виробництва, і лише п'ята частина - це імпортні товари, такі як одноразові підгузники, які в Україні не виробляються. Всього на Донбас прибуло більше 2 тисяч тонн вантажів, основну частину з яких складає продовольство. За словами волонтерів, воно буде упаковано в 200 000 одиниць продуктових наборів, які призначені для жителів Донецької і Луганської областей.

За словами координатора Гуманітарного штабу Римми Філь, очікується, що набори повинні покрити потребу в продуктах на два тижні. У них входять цукор, крупи, борошно, чай, соки, консерви і макаронні вироби. Кожен з десяти тисяч гігієнічних наборів для вимушених переселенців в Маріуполі, Святогорську, Курахово, Добропіллі, Щасті, а також для людей в інших компактних місцях проживання, будуть розраховані на один місяць для сім'ї з трьох осіб. Сім'ї у звільнених містах і переселенці з дітьми отримають дитяче харчування і памперси, а запорізькі металурги та волонтери додатково передали аптечки і шкільне приладдя.

Як повідомив “24 каналу” мер Святогорська Олександр Дзюба, через біженців населення цього курортного міста збільшилося в п'ять разів, до 25 тисяч осіб.

“Гуманітарну допомогу ми отримуємо як від уряду України, так і від міжнародних організацій. Але її недостатньо. Той вантаж, який ми чекаємо з Маріуполя, дуже важливий і потрібний. Ми вирішили, враховуючи, що всього мало, віддавати допомогу безпосередньо по пунктам компактного проживання”, - зазначив мер.

За його словами, в місті безкоштовно поселено 3,5 тисячі осіб, а безкоштовно харчується до тисячі чоловік. “Тільки у Святогірській Лаврі живе 550 осіб, з них 150 - діти, серед яких півсотні немовлят. Допомагають нам усім світом, не можна сказати що зовсім бідуємо. Але якщо будемо входити в зиму - проблеми будуть дуже серйозні”, - підкреслив Дзюба.

За оцінками Гуманітарного штабу, потреба людей в зоні військових дій і звільнених містах складає не менше 10 тис тонн гуманітарної допомоги на місяць.