Ініціативу мотивують боротьбою з фінансовою кризою. Мовляв, таким чином оптимізується робочий час, отож, можна більше попрацювати і, як результат, більше зробити.

Як приклад для наслідування урядовці наводять компанію Ібердрола - найбільшого в Іспанії виробника електроенергії. Там робочий день починається о 7 ранку і триває до 15-00. Відтак, усі робітники мають вільні вечори і можуть займатися своїми справами. Навіть, попри відсутність традиційного обіднього відпочинку, більшість таким графіком задоволені.

"Звісно, ти більше концентруєшся на роботі. На ланч та каву я витрачаю 10 хвилин, звісно, це їжа нашвидкуруч, але ж тоді я маю вільні вечори", - каже працівник Ібердрола Моніка Овієдо.

Ідею підтримують і ті, хто має час на традиційний відпочинок. Іспанці погоджуються, що багато робочого часу фактично витрачається ні на що.

"Мати безперервну зміну - це конкурентоспроможно. Коли ви зупиняєте, а потім знову запускаєте обладнання це погано. Більше того, на балачки перед початком роботи втрачається дорогоцінний час", - вважає місцевий мешканець Хав'єр Ґенка.

Очікується, що зміни в робочому графіку іспанців можуть настати вже після виборів до парламенту, які відбудуться наступної неділі. Адже усі політсили в своїх програмах мають обов’язковий пункт поліпшення становища іспанської економіки. А отже, часу відпочивати під час обіду в іспанців точно стане менше.