Традиційно, де ім’я журналіста, вже 11 років політика.
“Ми живемо в вільній країні ми є вільні люди і ми будемо збиратися і говорити все що захочемо. Аби цьому ніхто не заважав - ми є тут”, - каже народний депутат України Юрій Гримчак.
Попри побоювання нардепів, мирній ході ніхто не заважав. Вулицями, перекриваючи рух автомобілям та під пильним оком мирної міліції пройшла хода до Адміністрації Президента.
“З кожним роком все менше і менше людей приходить, це не тому що забули. У людей інші проблеми, і зневірення дуже велике”, - каже Ігор.
“Я би хотіла добитися, щоб наші нащадки не забували видатних людей, а винуватці біли покарані..хоча в це важко повірити...але надія помирає останньою”, - каже Катя.
Учасникам без проблем дозволили провести акцію під стінами адміністрації Президента. На вечорі пам’яті, попри неробочий час, засвітилися і представники влади - з традиційними протокольними промовами.
“Президент переконаний, що у цій справі повинен поставити крапку суд, скільки б років не пройшло”, - каже представник Адміністрації Президента Денис Іванеско.
Вшанував пам’ять Ґії і майор Микола Мельниченко - саме його свідчення та славнозвісні плівки стали початком розслідування зникнення журналіста.
“Я поставив свічку і кажу, Господи зроби так, щоб цей рік і ця річниця вже були останніми, щоб врешті решт відбувся суд і суд виніс справедливе рішення по всім фігурантам цієї справи”, - каже фігурант "справи Ґонґадзе" Микола Мельниченко.
А фігурантами цієї справи, нагадаємо, є і екс-президент Леонід Кучма, і нинішній спікер парламенту Володимир Литвин. Акція пам’яті пройшла у всіх великих містах України, а також на батьківщині Георгія - у Тбілісі.