Катастрофічно не вистачає вчителів – зараз викликають на роботу навіть тих, хто вже давно вийшов на пенсію. Більше того, учням в середніх школах викладають навіть студенти другого курсу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, тобто ті, хто за умовними законами т.зв. "ЛНР", а тим більше України, викладати не мають права (вони отримають його тільки на 3 курсі). Студенти, які викладають в школах, навчаються за індивідуальним графіком.

Зрозуміло, що ні про яку якість освіти не може йти мова – студенти, які, по суті, самі ще не володіють необхідним рівнем знань і викладацької роботи, не зможуть дати учням потрібний рівень освіти на належному рівні.

Але й за таких екстремальних зусиль по залученню педагогічних кадрів, потреби райвно тільки по Луганську складають 22 спеціалісти з викладання російської мови та літератури. Аналогічна ситуація з викладачами англійської мови. Є проблема з викладацькими кадрами у вишах, в тому ж таки Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Справи з кадрами в системі освіти на тимчасово окупованих територіях критичні, незважаючи на всі оптимістичні заяви "керівництва" самопроголошеної республіки. Великі заборгованості по зарплаті за минулий період, постійна затримка з виплатами поточної, на тлі фантастичних цін на продукти першої необхідності – це реалії,в яких доводиться працювати педагогам на теренах самопроголошеної республіки.

Читайте також: Чиновники "ЛНР" розкрадають гуманітарну допомогу