Про це повідомила Кримська правозахисна група з посиланням на керівника центру Леоніда Кузьміна на своїй сторінці у Facebook.
"Пропонована газета – це цегла в збереженні українського друкованого слова на півострові. Основне наше завдання – познайомити кримчан з альтернативною точкою зору. Кримчани, цей проект для нас, для світу, для згоди на півострові", – звернулись журналісти у вступному слові.
Читайте також: 100% брехливі обвинувачення, – мати українського політв'язня жорстко звернулася до Путіна
Перший випуск містить в собі інструкцію для абітурієнтів, які хочуть вступити до українських вишів, матеріал про блокування інтернет-ЗМІ в Криму, фрагменти останнього слова кримського політв'язня Володимира Балуха, якого засудили через український прапор.
Своїм існуванням "Кримський Терен" намагається протистояти інформаційному вакууму, який панує на півострові.
В окупованому Росією Криму систематично обмежують доступ до інформаційних сайтів. Правозахисники вказують на тиск на незалежні засоби масової інформації та журналістів, а також сформований "інформаційний вакуум". Півострів внесений до десятки найгірших територій за рівнем свободи слова,
– наголосили у правозахисній групі.
Зазначається, що Кримська правозахисна група провела моніторинг і встановила, що російськомовне населення півострова до анексії Росією не відчувало проблем з використанням рідної мови.
"На момент окупації в Криму російською мовою навчалося 90,7% (у навчальних закладах – 24). А значить, прагнення Росії "захистити" російськомовних кримчан від "українізації" є міфом, створеним російською владою для виправдання незаконних дій на півострові", – підсумували правозахисники.