Таку заяву зробив очільник українського МЗС Вадим Пристайко під час виступу у межах Генасамблеї ООН. Український міністр наголосив, що майже 44 тисячі квадратних кілометри перебуває під іноземною окупацією, всупереч статуту ООН.

До теми! Спецзасідання ООН щодо ситуації на окупованому Донбасі та в Криму: відео

Щонайменше 14 тисяч осіб вбито, 27 тисяч осіб отримали поранення. Майже 2 мільйони жителів Криму та Донбасу були змушеними рятуватися втечею зі своїх будинків,
– заявив Пристайко.

До слова, під час свого виступу Вадим Пристайко також заявив, що Україна є готовою до діалогу з жителями Донецької та Луганської областей. Водночас він зауважив, що не мають бути не маріонетки, які видають себе за жителів Донбасу.

"Цей діалог повинен включити всіх тимчасово переміщених з Донбасу всередині України. Голос внутрішньо переміщених осіб також повинен бути почутий у Мінську", – наголосив Пристайко.

Крім того, міністр закордонних справ звернувся до міжнародної спільноти з проханням виділити Україні 158 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу. Ці гроші мають піти постраждалим унаслідок конфлікту на Донбасі.

Цікаво! Пристайко в ООН запропонував розмістити миротворців на кордоні з Росією: що про це відомо