Про це повідомляє кореспондент 24 Каналу в прямому ефірі.

Наразі депутати розглядають законопроект, який стосується пенсійної реформи.

Читайте також: Пенсійна реформа особливо не вплине на рівень життя українців, – експерт

Згідно з ним, збільшується страховий стаж, який потрібен для виходу на пенсію. Частина народних обранців вважає, що це приховане підвищення пенсійного віку.

Із 2028 року для виходу на пенсію в 60 років працівникам необхідно мати 35 років стажу. Або 15 років стажу для виходу на пенсію у 65 років.

Станом на 2015 рік очікувана середня тривалість життя чоловіків в Україні становить 66-67 років. Замість того, щоб шукати фінанси, наповнювати держбюджет через боротьбу з трансфертним ціноутворенням, через скасування угод з Кіпром, Люксембургом та Мальтою, через податки на розкіш, людям просто піднімають де-факто пенсійний вік. Для того, щоб було просто менше пенсіонерів,
– заявив позафракційний депутат Юрій Левченко.

Нардеп Людмила Денісова не погоджується із колегою. Вона вважає, що це доволі справедлива норма. Людмила Денісова запевнила, що з 2018 року 30% людей, які планували вийти на пенсію, не будуть мати достатньо років стажу.

Той, хто не має достатньо років страхового стажу, зможе його докупити. Проте на це можуть піти чималі кошти.

"Виняткова мета одна – урізати кількість пенсіонерів, виконати вимогу перед МВФ, щоб не збільшувати дефіцит Пенсійного фонду Це коштом майбутніх поколінь відбувається. І третє – розказати, що це пенсійна реформа кандидата в Президенти Володимира Гройсмана", – заявив нардеп від "Самопомочі" Роман Семенуха.