На Канівщині, на горі Лисуха, відкопали 20 землянок. Фахівці припустили, що територію використовували насамперед не для проживання, а для культових потреб наших пращурів.

Темні плями на ґрунті та скупчення каміння свідчать про наявність у старовинній землянці вогнища для опалення житла. Це поселення зарубинецької культури 4 століття до нашої ери. Такі висновки археологи зробили після дослідження 20 землянок. Серед них 2 ковальні. Ця місцевість була скоріше культовим об'єктом, аніж житловим, заявили фахівці. Адже на території знайдено багато кісток оленів. А цих тварин раніше використовували у жертвоприношенні.

Читайте також: Як під Києвом театралізовано відсвяткували річницю хрещення Русі

У городищі, площею 4 гектари, не знайдено решток їжі та зернових ям – що зайвий раз підтверджує здогадки фахівців щодо використання городища. Землянки будували за схемою, схожою на розташування вулиць.

Городище досліджують з вересня минулого року. На цій історичній місцевості планують звести ГЕС. Поки будівництво не розпочали, археологи працюють. За їхніми підрахунками, на розкопки потрібно не менш 5 років.