Влада не є публічною, кажуть експерти, тому заганяє свободу слова в чіткі рамки. Острівками без цензури, на їхню думку, залишаються деякі друковані та інтернет-видання.

Разом з тим, експерти порахували, що кількість заборон та порушень мирних зібрань минулого року була втричі більша ніж за попередні чотири. Занепокоєні аналітики й обмеженням права на справедливий суд. Мовляв, влада разом з ухваленням нового закону про судоустрій повністю його монополізувала.

”На сьогоднішній день будь-який суддя може в дуже короткий термін фактично незрозуміло з яких підстав може бути знятий з посади, може бути переведений з найвищого рівня судів аж до вищого. Те, як сьогодні переставляються судді з одного суду в інший суд - це, фактично ручний такий, напьорсточна робота”, - каже виконавчий директор Української гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

”Тенденції, вони є абсолютно очевидні і тут ми не можемо якось обманути міжнародну спільноту, щоб нам тут не розповідали пропагандисти з адміністрації президента…Є підозра, що ми все-таки уступимо місце по свободах, ми уступимо такій країні як Молдова”, - каже професор політології НауКМА Олексій Гарань.

Згідно щорічного рейтингу Freedom House щодо стану свободи у світі Україну виключено з категорії вільних країн і віднесено до категорії “частково вільних країн”. Разом з тим від “повністю невільних” ми все ж відрізняємося правом обирати та бути обраним, можливістю вільно пересуватися, свободою думки та правом займатися опозиційною та підприємницькою діяльностями, - підсумували експерти.