Відтак, тепер незалежно від обраного профілю, усі школярі вивчатимуть 6 базових предметів (зараз їх 15), тобто — українську мову та літературу, іноземну мову, історію України та всесвітню історію, математику, природознавство і фізичну культуру, — на вивчення яких відводитиметься по 3 години на тиждень.

Інші дисципліни діти вивчатимуть поглибленіше — по 5-10 годин на тиждень. Окрім того, школярам пропонуватимуть ще й спеціальні курси (наприклад, з астрофізики чи прикладної механіки). А такі предмети, як основи здоров'я, мистецтво чи фінансова грамотність запропонують вивчати факультативно.

Водночас, на думку експертів, не можна реалізувати концепцію без додаткового фінансування.

"На які кошти стануть купувати обладнання для природно-математичних класів? Ситуація з його придбанням у школах і без того критична. (…) В Україні вивчення базових предметів є безперервним з 1-го по 11-й клас. Якщо ми залишимо 6 предметів з 15 обов'язкових, то навчання деяких дисциплін перерветься — наприклад, школяр не зможе вивчити фізику чи історію. А як бути, якщо після школи дитина передумає і вирішить поміняти профіль?", — каже голова Центру освітнього моніторингу Павло Полянський.

Водночас, за словами міністра освіти та науки, в Україні лише розробляється концепція профільної школи. Тобто, у школах кожен предмет вивчатимуть у різних обсягах, за бажанням школяра.