Осушення земель збільшило сільгоспугіддя і зменшило рівень ґрунтових вод у населених пунктах. Втім, за десятки років меліоративні канали забилися. Сьогодні через надмірну воду Волинь щороку втрачає тисячі кубометрів лісу. Дошкуляють ще й часті дощі. Вода не має куди сходити, тому тримається на поверхні. А на лісових дорогах заважає просуватися великій техніці.

“У вільхові насадження, якщо зайти, буде по пояс, там десь метр-півтора вода стоїть. Ця меліорація матиме ефект, що вода впаде і ми зможемо дістати ці насадження. це пристигаючі насадження вільхи в основному”, - каже лісничий Кашівського лісництва Володимир Чикор.

“Сосна й береза не витримують надмірного перезволоження. Одна вільха ще може витримувати надмірне підтоплення. Тому відновлюючи меліоративну систему ми також дбаємо про санітарний стан лісу і збереження деревини”, - каже директор Ковельського лісгоспу Володимир Данилюк.

Там, де вода, там і бобри. Вони - одна із причин підтоплень лісових угідь. Через чисельні загати, які створюють гризуни-будівельники, рух води в руслах сповільнюється і вона затоплює навколишні площі. Меліорація допоможе знести затори і звільнити рух для води. Її рівень у всіх канавах має бути однаковий.

“Бобрівники у нас розміщені у так званому урочищі “Дубова”... Там ми планували створити заказник. Там трав’яний покрив дуже багатий, який рідкісний у нашому регіоні, тваринний світ дуже широкий. І там дуже багато меліоративних канав. Ми зараз не проводимо там господарство. Як природа сама себе поведе, так там і буде”, - каже лісничий Кашівського лісництва Володимир Чикор.

Але жодної шкоди навколишньому середовищу, запевняють лісівники, не завдадуть. Сучасна меліорація полягає лише в очищенні тих канав, які існують. на такі цілі держава вже виділила 2,5 мільйони гривень.

“Мова не йде про нарізку нових меліоративних каналів, а мова йде про відновлення діючої меліоративної системи”, - каже директор Ковельського лісгоспу Володимир Данилюк.

Загалом на Волині необхідно очистити 90 кілометрів меліоканалів. Вони мають бути належно з’єднані з річками, які могли б забирати зайву воду. Таким чином вдасться принаймні частково вирішити проблему із підтопленнями людей. Роботи триватимуть до 1 жовтня.