Вадим Альперін

Вадим Альперін – "король одеської контрабанди", як пишуть місцеві ЗМІ. Альперіну приписували "шефство" над Одеською митницею, а статки його оцінювали у мільярд доларів.

Вперше про Альперіна заговорили публічно у 2008 році. Тоді сомалійські пірати захопили українське судно "Фаїна", яке перевозило зброю. Власником судна був саме Альперін.

Гучний скандал розгорівся у 2017 році: Альперіна звинуватили в намаганні дати хабар у 800 тисяч доларів співробітнику НАБУ (чи то за те, аби зняли арешт із рахунків певних підприємств, чи то за те, щоб "загубили" справи). У листопаді 2017 року суд арештував Альперіна на 2 місяці з можливістю внесення застави у 21 мільйон гривень. Однак суд апеляційний зменшив суму до 141 тисячі гривень, і Альперін вийшов на волю.

Нарешті у листопаді 2019 НАБУ здійснило затримання 10 людей у справі Альперіна та порушення митного законодавства. Однак не вдалося затримати самого Альперіна – він зник. У листопаді 2019 року президент Зеленський звернувся до українців із проханням допомогти піймати Альперіна. Наступного дня Альперін сам з'явився у САП, його затримали правоохоронці.