Таку думку озвучив заступник командира білоруського полку Кастуся Калиновського Вадим Кабанчук на пресконференції на тему "Ситуація в Білорусі: військові та політичні виклики".

Дивіться також Уже облаштовують намети: у мережі показали фото імовірних таборів "Вагнера" в Білорусі

Найгірший сценарій реальний

За його словами, загроза для України з боку Білорусі є завжди, а військові завжди планують свої дії, виходячи з найгіршого сценарію.

Найгірший сценарій для України був у лютому 2022 року, коли йшли колони на Гостомель і Київ. Це все може повторитися, якщо буде створено угруповання для вторгнення,
– вважає Вадим Кабанчук.

Він припустив, якщо вагнерівці будуть сконцентровані у Білорусі у тій кількості, яку називають, – а це близько 8 тисяч осіб, до них будь-якої миті можуть додати кілька десятків тисяч військових російської армії, 10 тисяч осіб з білоруської армії – а це вже угруповання для вторгнення в Україну.

Розміщення ядерної зброї у Білорусі

Він також зауважив, що в Україні чомусь мало обговорюється потенційна загроза застосування ядерної зброї, яку Росія планує розмістити в Білорусі.

Кабанчук нагадав, що Путін – кадебіст, який завжди діє під прикриттям і любить проводити операції під чужим прапором.

"У разі найжахливішого сценарію, коли буде дано наказ на застосування ядерної зброї, це буде списано на самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка і ватажка ПВК "Вагнер" Пригожина. Для мене це абсолютно очевидно", – зауважив заступник командира полку Кастуся Калиновського.

Розміщення вагнерівців у Білорусі: останні новини

  • Білорусь може розмістити на своїй території до 8 тисяч російських найманців ПВК "Вагнер".
  • Станом на 1 липня, за даними Держприкордонслужби, на території Білорусі наступальних угруповань Росії не спостерігається, Сили оборони свідомі додаткової потенційної загрози та перебувають у постійній бойовій готовності.
  • До ПВК "Вагнера" продовжують набирати бійців, хоч і оголошували про призупинення процедури.