За умовами експерименту, слони мали взятися за кінці мотузки, щоб підтягти до себе платформу з їжею, яку вони бачили, але не могли дістати іншим способом, повідомляє compulenta.ru.

При цьому тварини мали тягнути за обидва кінці мотузки відразу — в іншому випадку замість їжі вони отримали б тільки мотузку, яка не була жорстко закріплена на "їстівній" платформі. Зрозуміло, що тягнути відразу за обидва кінці слон не міг.

В експерименті брали участь шість пар слонів. Кожна пара мала 40 спроб зрозуміти, в чому справа, і щонайменше в 8 з 10 випадків добивалася удачі з мотузкою і їжею. Тоді експеримент ускладнили, і слонів стали запускати у вольєр не відразу, а з проміжком: спочатку заходив один, а через якийсь час до нього приєднувався напарник. Але слони і тут швидко зрозуміли, що не варто відразу хапатися за мотузку: раз ти один, слід почекати помічника.

В іншій серії експериментів учені залишали один кінець мотузки на платформі з їжею, за межами досяжності слонів. При цьому тварини не робили спроб підтягти до себе їстівне за єдиний кінець мотузки, який залишався у них в розпорядженні. Складалося враження, що тварини розуміли безглуздість цієї роботи: адже якщо другий слон не буде тягнути за інший кінець, то й їсти не дадуть.