Цей іграшковий потяг рухається виключно силою думки. Людина має на голові спеціальну апаратуру, яка зчитує сигнали мозку та передає їх на комп’ютер. Той, в свою чергу, розшифровує повідомлення та надсилає до об’єкта - в даному випадку цього потяга.
В основі технології зчитування мозкових сигналів - оптична топографія. Пристрої надсилають пучок інфрачервоного проміння в мозок людини. Сенсори вимірюють рівень кров’яного тиску та на основі його перепадів визначають сигнали, які йдуть від мозку.
Спочатку цю технологію використовували виключно у медичних цілях - насамперед, щоб допомогти людям з обмеженими можливостями. Проте зараз її намагаються комерціалізувати.
Лишень уявіть собі - силою думки можна буде перемикати канали в телевізорі! Звісно, для цього знадобиться зчитуючий пристрій. Наразі "Хітачі" - фірма, яка є передовим дослідником в цій галузі - розробила ось цей шолом. Перший прототип створили ще у 2005 році. Тоді його використовували для спілкування з паралізованими людьми. За допомогою світлових сигналів пацієнти могли відповідати "так" або "ні" на запитання.
А дослідники з "Тойоти" концентрують увагу не на вимірах кров’яного тиску в мозку, а на його електричній активності.
"В США, для прикладу, для зчитування електричної активності мозку потрібно запхати електроди безпосередньо в мозок. Необхідні складні операції та інше, а от ми придумали технологію, коли усі зчитуючи пристрої просто вдягаються на голову - звичайна електроенцефалографія", - каже Анжей Ціхоцькі з RIKEN Brain Science Institute.
95% команд, які дає мозок людини, комп’ютер зчитує правильно. У "Тойоті" стверджують - вони на три голови попереду інших розробників. Втім, корпорація не збирається впроваджувати свої розробки в комерційні продукти. Принаймні поки що.