Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону розкрив деякі деталі зустрічі лідерів тет-а-тет.

Увага Літаки та далекобійна зброя – серед тем: про що Зеленський говорив із Макроном і Шольцом

Візит в Париж і вечеря втрьох, сам на сам, де були президент України, президент Франції та прем'єр Німеччини. Я найменше можу сказати про цей сегмент, але я не маю жодних сумніві, що на цій вечері всі один одного максимально зрозуміли: куди ми йдемо і що нам потрібно,
– зазначив Дмитро Кулеба.

Зауважимо, в Офісі Президента анонсували "приємні сюрпризи" для нашого народу після зустрічі президента з європейськими лідерами.

Про що могли говорити "за зачиненими дверима"

Видання Bild писало, що Володимир Зеленський під час вечірньої зустрічі у Парижі з канцлером Німеччини та президентом Франції наголосив, що Україні життєво необхідне важке далекобійне озброєння та винищувачі.

Від цього, за словами глави української держави, напряму залежить тривалість кровопролитної війни, яку розпочала Росія.

Повідомляють, що на це президент Франції відповів, що Росія ні в якому разі не має виграти цю війну. Українського лідера запевнили, що і Париж і Берлін надаватимуть військову допомогу українському народу до переможного кінця.

Водночас Шольц зауважив, що саміт Євросоюзу "надішле потужний сигнал солідарності з Києвом".

До теми Макрон нагородив Зеленського найвищою нагородою Франції

Коротко про європейське турне президента

  • 8 лютого президент Володимир Зеленський прибув з неанонсованим візитом до Великобританії. Там він зустрівся з прем'єр-міністром Ріші Сунаком і королем Чарльзом, а також виступив перед британським парламентом.
  • Після Лондона Зеленський відправився в Париж на зустріч з президентом Франції і канцлером Німеччини.
  • 9 лютого Зеленський прибув до Брюселя, де виступив у Європарламенті та провів низку зустрічей з європейськими лідерами.