Ввечері 8 лютого глава нашої держави прибув до Парижа, де провів перемовини з Макроном та німецьким канцлером Олафом Шольцом. Під час цього візиту у своїх соціальних мережах французький лідер опублікував відео, на якому нагороджує Зеленського.

Читайте також Зеленський прибув до Парижа для зустрічі з Макроном і Шольцом

Теплі відносини між Макроном та Зеленським

Зауважимо, що орден Почесного легіону французький президент може вручити за бездоганні та видатні цивільні чи військові заслуги. Орден є найвищою нагородою Франції від 19 травня 1802 року, коли було його засновано.

Данина поваги Україні та її народу. Шана тобі, дорогий Володимире, за твою мужність і відданість,
– написав Еммануель Макрон.

Водночас він опублікував відео з Володимиром Зеленським. На ньому видно, що лідери обох держав обмінюються люб'язностями під час церемонії нагородження та опісля міцно тримаються за руки.

Макрон нагороджує Зеленського орденом Почесного легіону: дивіться відео зі соцмереж президента Франції

Другий візит Зеленського за кордон: що слід знати

До цієї теми варто детально описати візит глави нашої держави за кордон. Власне, зазначимо, що це друга за рахунком поїздка за межі нашої держави Володимира Зеленського від початку широкомасштабної війни.

  • 8 лютого, близько 12:40, борт з президентом Зеленським прибув у Лондон. Українського лідера зустрічав прем'єр Великої Британії Ріші Сунак. Опісля глава нашої держави виступив перед британськими високопосадовцями у Вестмінстерському палаці, провів перемовини з Сунаком та дав з ним спільну пресконференцію для журналістів.
  • Після цього Зеленський вирушив у Париж, де його уже чекали німецький канцлер Олаф Шольц та Президент Макрон. Там він на пресконференції зазначив, що ідея щодо цієї зустрічі виникла спонтанно.
  • Водночас радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк пояснив, навіщо Зеленський вирушив за кордон саме зараз. З його слів зрозуміло, що головна ціль візиту президента в Європу є пришвидшення процесу щодо надання нам озброєння.