Андрій Єрмак заявив, що Велика Британія може стати першою країною, яка розблокує постачання винищувачів Україні.

Дивіться також Нищівний птах: все, що відомо про F-16, які необхідні Україні для перемоги

Британія може дати поштовх іншим країнам надати винищувачі

Очільник ОП вважає, що Велика Британія може бути першою країною, яка розпочне процес передачі Україні винищувачів. Проте він уточнив, що ще є деякі питання, які потрібно вирішити.

Не виключаю, що Велика Британія може стати першою країною, яка розблокує постачання винищувачів Україні. Ще є питання, які необхідно узгодити,
– повідомив він.

Процес щодо літаків розпочався

У коментарі для "Європейської правди" Андрій Єрмак повідомив, що "процес щодо літаків уже почався".

Він нагадав, що західні країни розглядають питання про передання винищувачів Україні, але не готові робити це першими. Ще зовсім нещодавно така ж тенденція спостерігалась і з танками.

Україні потрібні нові літаки

  • ВПС України працюють на повну і витискають максимум із наявних літаків, які збереглися ще з часів СРСР, проте можливості української авіації обмежені. Окрім того, що авіація ворога переважає і кількістю, і технологічно, з часом настане момент, коли українські МіГ перетворяться у "красиві декорації" – до них закінчаться боєприпаси та комплектуючі. Тож питання щодо постачання нових літаків потрібно вирішувати вже.
  • Загалом Україні потрібно щонайменше 200 F-16. Це не лише допоможе пришвидшити перемогу України й війні, а й значно посилить її оборонні можливості після перемоги.
  • Раніше передання F-16 Україні допустив Марк Рютте – прем'єр-міністр Нідерландів. Він додав, що для передання Україні винищувачів необхідна коаліція – як це було з танками.
  • Під час візиту Байдена до Варшави у польській столиці провели масштабну акцію й закликали лідера США надати Україні F-16. Також з аналогічним закликом до президента Сполучених Штатів звернувся Борис Джонсон.
  • Важливо розуміти, що постачання винищувачів – тривалий та складний процес. Спершу потрібно, щоб українські льотчики пройшли необхідну підготовку.