Загалом кількість британських військових в Афганістані має зрости до 900 осіб. Зараз там перебуває 100 військовослужбовців.

Зверніть увагу Франція направляє в Афганістан два військові літаки та сили спецназу

Велика Британія готується до різних поворотів

Присутність британських військ в Афганістані потрібна для безпечної евакуації іноземців та афганців, які хочуть покинути країну. Однак Сполучене Королівство розглядає різні сценарії подій. На випадок конфлікту між "Талібаном" та іншими країнами світу, чи загалом виникнення надзвичайних ситуацій, британські військові будуть знаходитися в регіоні.

Де саме Велика Британія розмістить військові сили – поки не повідомляють.

Також найближчим часом уряд країни відправить ще 600 військовослужбовців безпосередньо до Афганістану.

Борис Джонсон пропонує скликати засідання G7

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час телефонних переговорів з президентом Франції Еммануелем Макроном заявив про необхідність скликати засідання "Великої сімки" для обговорення ситуації в Афганістані.

Джонсон та Макрон переконані, що міжнародна спільнота має зробити все необхідне для уникнення гуманітарної та міграційної катастрофи

Засідання країн у форматі відеоконференції відбудеться найближчим часом. Точної дати поки не повідомляють.

Захоплення Афганістану "Талібаном": головне

  • У неділю, 15 серпня, терористи угрупування "Талібан" дійшли до Кабула. Влада вирішила здати місто мирно для уникнення кровопролиття.
  • Президент країни Ашраф Гані відрікся від влади й покинув країну. Де він перебуває зараз – невідомо.
  • В аеропорті Кабула хаос. Тисячі людей намагаються покинути країну евакуаційними рейсами іноземних країн. Територію аеропорту охороняють американські військові.
  • Зараз в країні перебуває 90 українців афганського походження, які хочуть евакуюватися. Однак літак не може вилетіти з Кабула.
  • Президент США Джо Байден заявив, що вважає рішення вивести війська правильним. За його словами американці не будуть гинути на війні, на якій не хочуть гинути афганці.
  • Радбез ООН закликав створити новий уряд Афганістану, в якому будуть і жінки.