Від початку повномасштабної війни це перше інтерв'ю, яке подружжя Зеленських дало разом, повідомляє 24 канал.

Увага Можливо, ми бачимося востаннє: Дуда підтвердив, що Зеленський знав про вторгнення Росії

Три роки президентства: чи змінилися цілі

Володимир Зеленський зауважив, що за час його президентства у нього не надто змінились цінності. Він так само чітко розуміє, де місце України, та чесно виборює його разом з українцями, разом з армією.

Ми точно не імперія, і мені це дуже подобається. Найголовніше – місце нашої держави. Найголовніший курс – місце України серед рівних. Попри війну, послідовність я бачу, і ми йдемо цим шляхом. Я впевнений, що буде перемога. Тут немає альтернатив. Навіть щодо ЄС ми використовуємо різні курси, а з Росією і війною один курс і один шлях,
– наголосив Зеленський.

Кінець війни буде дипломатичним

Зеленський наголосив, що попри те, що не ми починали війну, але нам її закінчувати. Президент також додав, що наразі розуміє, що закінчення війни буде дипломатичним, "але це діалог, у якого є відповідний термін, що в цьому діалозі можна буде знайти відповіді на багато питань і багато рішень з російською стороною".

Війна складна, і перемога буде дуже складна, вона буде і кривава, вона точно буде в бою, але кінцівка точно буде в дипломатії. Я впевнений в цьому, тому що є деякі речі, які окрім як за столом перемовин ми не зможемо завершити. Тому що ми хочемо повернути все, а Росія хоче все не віддати, іншими словами – нічого не віддати,
– сказав президент.

Ми заберемо додому захисників Маріуполя

Президент повідомив, що наразі з території "Азовсталі" вивезли всіх цивільних, медиків, поранених та тяжко поранених. Евакуація решти військових із заводу може завершитися вже найближчим часом. Президент зазначив, що Україна домовлялася з міжнародними партнерами про порятунок захисників Маріуполя.

Абсолютно героїчні люди. Хочу наголосити, що там 400 прикордонників, велика кількість нацгвардійців, десантників, навіть представників СБУ, медики, звичайні люди. Там безліч героїчних людей. Вони захищали Маріуполь,
– заявив президент.

Президент додав, що далі все залежить від того, що на себе візьмуть ООН, Червоний Хрест, Росія.

"Чекаємо на той чи інший формат обміну. Забиратимемо їх додому", – додав Зеленський.

До теми Влада наказала захисникам Маріуполя припинити оборону міста: звернення командира

Нагадаємо, Зеленський заявив, що біля Маріуполя загинули чимало українських льотчиків. Вони робили фактично неможливі речі, адже попри те, що знали, що до "Азовсталі" долетіти майже нереально, намагалися привезти туди ліки, продукти, воду та забрати тіла поранених.

Оцінку дій влади можна буде дати після війни

Також Зеленський вважає, що результат та оцінку дій влади можна буде дати лише після закінчення війни.

"Мені про себе або свої кроки говорити складно, оцінювати треба результат, коли ти дійшов до кінця", – наголосив президент.

Україна не віддасть Донбас

Володимир Зеленський наголосив, що "ніхто просто так нічого не віддає". Адже без зайвих втрат вийти на лінію, яка була до 24 лютого – це перемога.

Ми зламали хребет однієї з найбільших армій світу. Вони не стануть на ноги за найближчі декілька років. Не забуваємо, що наші військові так само хочуть жити. Вийти на цю лінію розмежування, тимчасову, це буде перемога, – зазначив Зеленський.

Зеленський також додав, що тоді ми перейдемо до другої частини. І він сподівається, що в Росії вистачить мудрості, щоб другу частину ми проговорили за столом переговорів.

Чи говоритиме Зеленський з Путіним

Залежно від моменту зустрічі мета змінюється, зазначив президент. Так, якби зустрічалися сьогодні – обговорювали б питання Маріуполя. Якщо зустріч буде за 2 – 3 місяці, можливо, все буде інакше.

Однак питання щодо обміну, деокупації, миру і зупинення війни – на порядку денному.

У нас є бажання і є свої цілі. Ми хочемо повернути території і закінчити війну, але як це буде, коли це буде залежить від часу, коли буде розмова з Путіним. Думаю, що розмова України і Росії точно відбудеться, – повідомив Зеленський.

Він додав, що не знає наразі, в якому форматі: "з посередниками чи без, в широкому колі, чи на рівні президентів".

Дивіться інтерв'ю подружжя Зеленських на третю річницю інавгурації: про кінець війни, Маріуполь й "Азов"