Меч і слово боже. В Європі середніх віків ці дві речі були найважливішою зброєю. Карл Перший Великий – найвидатніший король Франкської Держави – теж не цурався використовувати християнство як один із засобів для захоплення нових земель та насадження своєї влади.

Франкське Королівство утворилося ще наприкінці V століття у Північній Галлії. Його територія охоплювала такі сучасні країни, як Франція, Люксембург, Бельгія, Нідерланди і Швейцарія.

Найяскравіший завойовник тієї доби – Карл Великий. На зламі VIII та IX століть він вважався навіть величнішим за самого Папу Римського. Перед королем франків схилявся не лише Ватикан, а й значна частина Європи.

Читайте також: Великі битви. Як синьо-жовтий прапор ввійшов до історії Грюнвальдської битви

Проте цього всього могло і не бути. Дорогу до здобуття небачених висот правителю держави франків перейшли войовничі сакси. Саме війна з цим язичницьким народом стала найдовшою і найзапеклішою за період всього правління Карла Великого.

Ці племена жили на території сучасної Німеччини. Посеред дрімучих лісів та непрохідних боліт. Сакси були лютими воїнами і віддано служили своїм язичницьким культам. У їхньому духовному світі панували демони та привиди.

Кордон між франками та саксами майже скрізь проходив по голій рівнині і тому був невизначеним. Сакси частенько нападали на території франків – нищили цілі поселення та вбивали людей.

Карл більше не міг терпіти такого свавілля і вирішив покласти край жорстоким набігам сусідів. До того ж, сакси були далеко не бідними. У своїй священній печері вони ховали багато золота. І король франків вирішив його роздобути.

Чому Карл Великий розпочав одночасно кілька воєн – дивіться у програмі.