Таку думку в авторській програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі розповів гендиректор інформагентства Інтерфакс-Україна Олександр Мартиненко. Він припустив, що метою Володимира Путіна може бути припинення постачання в Україну озброєння від партнерів.

Зверніть увагу Вглиб України не піде, – Піонтковський про ймовірний наступ Путіна

"Він (Путін – 24 канал) реально домагається, щоб припинилось постачання зброї в Україну. Причому будь-якої зброї. Їм це не подобається", – сказав Олександр Мартиненко.

Опція вторгнення ніколи взагалі не зникала з кремлівського столу. Але, на думку Мартиненка, у Росії вже зрозуміли, що втратили час для вторгнення у 2014 році.

Насправді це велика операція, яка не дуже популярна навіть у Росії – не хоче народ війни.

Олександр Мартиненко

Гендиректор інформагентства Інтерфакс-Україна

Росія продовжить тиснути

Журналіст пояснив, що війну треба підготувати й вона не може спалахнути просто так. Людей в Росії мають підготувати, тому що Путін намагається бути логічним в очах своїх громадян.

У 2014 – 2015 роках російська пропаганда створювала проти України картину на кшталт "нацисти їдять російськомовних дітей, тому ми йдемо їх рятувати". Зараз такої картини нема, сказав Мартиненко.

Зауважте Росія продовжує нарощувати війська на кордоні з Україною: є нові супутникові знімки

"Я не дуже вірю у великий напад. Я вірю у продовження тиску й обмеження енергетики", – зазначив гендиректор інформагентства Інтерфакс-Україна.

Повне інтерв'ю з Олександром Мартиненком: дивіться відео

Ймовірний напад Росії на Україну: коротко

  • Восени 2021 року в західних ЗМІ з'явилась інформація про загрозу повномасштабного наступу Росії в Україну вже цієї зими. Відповідні повідомлення підтвердили і в Головному управлінні розвідки Міноборони України.
  • НАТО та Євросоюз пригрозили Росії наслідками у випадку агресії. Проте у НАТО заявили, що у разі повномасштабної агресії Кремля принцип колективної оборони Альянсу на Україну не пошириться.
  • За інформацією секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олексія Данілова, на відстані 200 кілометрів від українського кордону перебувають 122 тисячі військових Росії.
  • Водночас в Німеччині, у політсилі Ангели Меркель ХДС, виступили за постачання зброї для України. Це має стати відповіддю президенту Росії Володимиру Путіну.