Таким чином, законопроект обмежить стиль "мілітарі" - для тих, хто не має на нього законного права.
“Ми вводимо вперше поняття - що таке військова форма, що таке однострій, даємо, описуємо - що таке камуфляж, спеціальний камуфляж, це такого закону або таких понять за 20 років не було”, - каже народний депутат України Василь Грицак.
Народні обранці заспокоюють - норма не стосуватиметься цивільних любителів камуфляжу. Прихильникам військового стилю, як і раніше - дозволятиметься його використовувати - як на роботі, так і на відпочинку.
“Форму має право носити тільки той, хто це заслужив, або людина, яка звільнилася з правом носіння форми. Ветерани, десантники, нормально. жодним чином це не обмежує можливість носити камуфляж тим, хто його любить. Мисливцям, рибалкам, у нас двірників, охоронців багато, але, на них не повинно бути погонів, зірок, військових звань, шевронів”, - каже народний депутат України, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко.
У Міноборони законопроект підтримують. Переконують, нині варто контролювати кількість псевдополковників та осіб, які підвищують собі повноваження додатковими зірочками.
“У нас в Україні на 5 пальців руки хватить генералів армії? А як подивишся на козаків - то кожен генерал армії України. Повинно бути порядок якийсь - щодо використання військової форми”, - каже міністр оборони України Михайло Єжель.
Мілітаристи ж ймовірною новацією занепокоєні. Кажуть: якщо чиновники таки змусять не надягати камуфляж - боротися зі справжнім криміналом це не допоможе. Адмінвідповідальність - не та санкція.
“Дивлячись на той закон відразу кидається в очі, що закон бореться не з проблемою, а з її засобами. Тобто побоювання того, що камуфляж будуть носити кримінальні структури чи рейдери – це не зовсім те. Тому що групи, які йдуть на порушення кримінальної статті закону навряд чи турбуються про те, що носіння камуфляжу додасть їм ще одну адміністративну статтю”, - каже консультант з питань безпеки Іван Пахомов.
Експерти переконують - до другого читання у законопроекті варто чітко прописати, який саме одяг визнати камуфляжним, а також експертів, які контролюватимуть його використання. Це стосується військової символіки та елементів одягу - якими користуються активісти громадських організацій. Нині порушникам закону загрожують адмінпопередження та штрафи - від 170 до 255 гривень.