Зокрема, спробують втретє визначитися з приводу норми, яка стосується декларації про доходи урядовців.
“Люди, які підпадають під декларування, вони повинні знати форму декларації, за якою вони звітуватимуть. І коли ми почали дивитися, то, виявляється, форми, пов'язані з фінансовим супроводом даних документів відображені також у розділі 11”, - каже голова фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов.
Також з другої спроби не вдалося визначити, хто ж такі ці близькі й не дуже родичі ймовірно корумпованого чиновника або посадовця. І чи повинні вони декларувати свої видатки.
“Треба, якщо не про близьких осіб вести мову, оскільки це справді суперечить Конституції, то, принаймні, члени сім'ї можуть бути, відповідно, тими суб'єктами, які повинні декларувати свої і доходи, і видатки, бо, по факту, доходи вони вже декларують,а видатки - не можна посадовців вичленити з сім'ї, тому що це все ж видатки, то чому Ви не повинні декларувати ці видатки - Ви зобов'язані це робити”, -вважає народний депутат, НУ-НС Руслан Князевич.
Законопроект встановлює обмеження для тих, хто отримує заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджетів. В опозиції переконані - тепер і освітяни на День вчителя можуть бути запідозрені у корупції за дорогий букет квітів.
“Абсолютно зрозуміло, що більшість, перше, не хоче дослухатися до опозиції, друге - вона буде боротися з корупцією, тільки корупціонерів буде визначати чинна влада - це будуть вчителі, це будуть лікарі, це будуть голови сільських рад, це будуть мілкі чиновники, але це не буде Президент, Прем'єр-міністр, міністри, віце-прем’єри, голови державних комітетів”, - сказав народний депутат Арсеній Яценюк.
В цілому законопроект планують ухвалити вже наступного пленарного тижня. Нагадаємо, 21 грудня минулого року Верховна Рада скасувала раніше ухвалений пакет антикорупційних законів з тим, щоб вже за два дні проголосувати за проект закону з Банкової.