Зокрема, при плануванні та забудові територій передбачаються громадські слухання. Спірні питання розв’язуватимуть представники громадськості, архітектори, науковці та чиновники, які увійдуть до узгоджувальної комісії. Документ також передбачає участь органів місцевого самоврядування при достроковій зміні генплану населеного пункту.
Як би більшість не вихваляла “геній президента”, направлений на доведення до ладу будівельну галузь, опозиціонери все ж знайшли "слабке місце" документа.
”Цей закон, фактично, інститут експертиз знищено. Як таких їх просто немає. А президентські поправки його не поновлюють. Навпаки, спрямований на запровадження таких механізмів, які посилять тільки корупційні схеми у містобудуванні”, - каже Народний депутат, НУ-НС, Іван Заєць.
В законі також не вказана значимість громадських слухань, - продовжують опозиціонери. Крім того, відсутня норма щодо заборони змінювати генплан населеного пункту до його затвердження. В більшості - заспокоюють: всі зауваження вже враховано.
”Президент дійсно розписав все, що стосується громадських обговорень – ми будемо це робити, тут також всі питання будуть вирішені. Внесення до генплану не буде. Тут також все розписано”, - каже народний депутат Володимир Рибак.
Нагадаємо, першу версію закону про містобудування Парламент ухвалив в середині січня. Однак, у Президента були зауваження і він документ заветував.