Про це йдеться у постанові суду. Позивачами виступили Вадим Гладчук та Громадська організація "Автономна Адвокатура".

Вони звернулись до суду з вимогою визнати Указ президента Петра Порошенка від 16 травня, яким заборонили соцмережі "ВКонтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси в Україні терміном на 3 роки, незаконним та скасувати його дію.

Читайте також: Українці забувають про "ВКонтакте": як виглядає список популярних сайтів

Майже одразу після заборони на сайті електронних петицій до Президента України з'явилася маса петиції з вимогами скасувати заборону російських інтернет-ресурсів. Адже до введення санкції російська соцмережа "ВКонтакте" налічувала близько 20 мільйонів українських користувачів.

Суд повернув позов через те, що "позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху". Не погодившись з таким рішенням, позивачі подали заяву про його перегляд Верховним Судом України, посилаючись на наявність підстав за статтею про "Порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення".

Відтак, суд ухвалив відкрити провадження у справі за позовом про визнання частково незаконним та скасування указу про заборону російських соцмереж для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 29 червня 2017 року.

Постанова Верховного суду оскарженню не підлягає.

Рішення суду
Рішення суду