Варто зазначити, що Стубб у своїй передвиборчій компанії виражав підтримку Україні та заперечував будь-яку можливість діалогу з Росією. Він також повністю підтримує вступ нашої держави до ЄС і планує активно цьому сприяти.

Дивіться також Вирішальний 2024․ Все про вибори в США, чи допустять Трампа та що таке супервівторок

Результати першого туру

У Фінляндії 28 січня пройшли президентські вибори. За підрахунками 100% голосів, у передвиборній гонці лідирує колишній прем'єр-міністр і кандидат від "Коаліційної партії" Александер Стубб, маючи 27,2% підтримки.

Жоден з кандидатів не набрав понад 50% голосів, саме тому у лютому відбудеться другий тур. Конкурентом Стубба стане ексочільник МЗС Пекка Хаавісто, який набрав 25,8% підтримки. Додамо, що третє та четверте місце розділили кандидат від партії "Істинні фіни" Юссі Халла-ахо та Оллі Рен.

Більше голосів, ніж я міг очікувати. Ніколи раніше не відчував такого почуття вдячності. У другий тур готовий пройти з будь-ким,
– прокоментував попередні результати Стубб.

Загалом на посаду президента балотувалося 9 кандидатів. Нинішній президент Фінляндії не брав участь у президентських виборах, оскільки перебуває на посаді вже 12 років.

Фінляндія та відносини з Росією

  • Уряд Фінляндії 24 листопада тимчасово закрив кордон з Росії, однак вже згодом усі автотранспортні КПП були перекриті, а росіян не пускали. Все ж 12 грудня уряд Фінляндії відкрив 2 КПП на кордоні з Росією, зазначивши, що таким чином люди зможуть відвідувати своїх родичів.
  • Втім, влада зазначила, що уважно стежить за подіями на східному кордоні, і якщо потік нелегальних мігрантів не припиниться, кордон може бути знову закритий.
  • У Гельсінкі 13 січня відбувся мітинг на підтримку закриття кордону з Росією. Група росіян та російськомовних людей, що проживають у країні наголосили, що це необхідно, аби Фінляндія залишалася безпечною для всіх громадян.