Про це 24 Каналу заявив журналіст та публіцист Костянтин Еггерт, зауваживши, що водночас уряд Нідерландів – це завжди коаліція. Однак, аби його сформувати, ймовірно, Вілдерсу знадобиться кілька місяців.

До теми Капітан Пероксид: хто такий Герт Вілдерс і чи втратить Україна одного з головних союзників у ЄС

"Вілдерс – не найбільш різко скептичний щодо України політик Європи. Віктор Орбан значно гірший для українців щодо цього – жорсткіше говорить. Вілдерс завжди виказував такий скепсис, він дуже обережний у заявах", – наголосив журналіст.

Водночас посади міністра закордонних справ та міністра оборони Нідерландів можуть отримати представників інших правих партій, які позитивніше ставляться до України.

Я не думаю, що, навіть, якщо Вілдерс стане прем'єром у Нідерландах, а це не гарантовано, то Україні загрожують надзвичайні проблеми. Не думаю, що це так. Але на інші країни я б дивився з більшим побоюванням,
– сказав Костянтин Еггерт.

Чи може змінитися політика Нідерландів щодо України після виборів: дивіться відео

Головна проблема європейських виборців

У Європі є різні праві партії. Уряд у європейських країнах не має диктатури, яка є у Білорусі чи Росії. У Європі – парламентська демократія, де в уряду є обмеження.

"У цьому сенсі, мені здається, уряду Вілдерса буде дуже складно одноосібно піти на певні жорсткі заходи щодо обмеження допомоги Україні", – додав журналіст.

На його думку, усе обмежиться розмовами. Адже для виборців Нідерландів це – не головна тема.

Головна проблема для європейського електорату у багатьох країнах – міграція. Люди не живуть проблемами зовнішньої політики, вони живуть власним життям. Через це й просувається "хвиля" правих у Європі.

Вибори у Нідерландах: що відомо про очільника партії-переможниці

  • Герт Вілдерс відкрито виступає проти Європейського Союзу. Він закликає Нідерланди значно скоротити свої виплати ЄС та блокувати приєднання нових членів. Тим часом Єврокомісія відмовилася коментувати перемогу на виборах у Нідерландах антиєвропейської ультраправої партії.
  • Глава цієї партії є прихильником політики прем'єра Угорщини Віктора Орбана. Той одним із перших привітав Вілдерса із перемогою на виборах.
  • Глава "Партії свободи" не один раз заявляв, що країна має припинити військову допомогу Україні.
  • Водночас Володимир Зеленський запевняв, що Україна має хороші відносини із Нідерландами. Тому, мовляв, хвилюватися не варто.