Суспільство Туреччини розколене навпіл і результати виборів, у яких переміг Ердоган, вкотре це продемонстрували. Такою думкою з 24 Каналом поділився політолог Андрій Вігірінський.

Читайте також Упередженість, і обмеження свободи слова: вибори у Туреччині не визнали повністю чесними

Турки підтримують політику Ердогана

Якби на турецьких виборах з відривом у 4% переміг представник опозиції, то цю перемогу теж треба було б називати пірровою.

Ми не маємо права як суверенна, незалежна, демократична країна, нівелювати значення виборчих процесів в іншій суверенній державі,
– наголосив Вігірінський.

Вибори показали, що більшість населення Туреччини віддає перевагу тій політиці, яку країна проводить близько двох десятків років на різних політичних етапах Ердогана.

"До 2028 року президентом Туреччини буде Ердоган, судячи з усього це його останній термін", – сказав політолог.

Доведеться обирати

Політика Ердогана досить неоднозначна. Він нібито підтримує цивілізований світ, але водночас активно співпрацює з Росією. Зараз президенту Туреччини вдається балансувати між Європою та Росією, однак рано чи пізно доведеться зробити вибір.

Якщо Європа запровадить широкі санкції, тоді Ердогану буде складно балансувати. Йому доведеться обирати між тим, що в нього є з Росією і Європою,
– зазначив Вігірінський.

Перед президентськими виборами у Туреччині Росія робила все, щоб підтвердити конкретними діями репутацію Ердогана як сильного лідера.

"Там і відстрочка платежів на газ, і запуск атомної електростанції, анонс газового хабу, зернова угода. В цілому кращого лідера для відносин із Росією народу Туреччини годі й шукати", – додав політолог.

Ердоган зможе балансувати доки сторони це дозволятимуть. Якщо Захід або Схід підуть шляхом ескалації, то балансувати буде складно.

Ердоган переміг на президентських виборах

  • Ввечері 28 травня стало відомо про перемогу Реджепа Таїпа Ердогана на президентських виборах у Туреччині. Країна обрала нового лідера між чинним президентом та кандидатом від об'єднаної опозиції Кемалем Киличдароглу.
  • Президент України Володимир Зеленський привітав чинного лідера Туреччини Ердогана з перемогою на виборах та наголосив на тісному партнерстві, що повинно розвиватися між нашими країнами.
  • Після перемоги Ердогана на виборах турецька ліра обвалилася майже до рекордного мінімуму, втративши під час торгів 0,5%. Йдеться про курс на рівні 20,0650 ліри за долар США.