За Путіна свої голоси віддали 76,69% виборців, а це понад 56 мільйонів росіян. На другій позиції Павло Грудінін – у нього 11,77% голосів виборців.

Читайте також: Вибори президента Росії: дані екзит-полів

У лідера ЛДПР Володимира Жиріновського – 5,65%, у Ксенії Собчак – 1,68%, у лідера партії "Яблоко" Григорія Явлінського – 1,05%

Вибори в Росії 2018: Путін став президентом
Вибори президента Росії-2018: Володимир Путін переміг з рекордним результатом

Читайте також: Кандидати в президенти Росії: хто чим прославився

Усього президентських перегонах взяли участь вісім кандидатів: Володимир Путін, Ксенія Собчак, Володимир Жиріновський, Павло Грудінін, Григорій Явлінський, Максим Сурайкін, Борис Тітов та Сергій Бабурін.

Явка на виборах президента Росії склала 67,54%.

Зауважимо, що результат Путіна став рекордним, оскільки у 2000 році він отримав 52,94% голосів, тобто його підтримали 39,74 мільйона осіб, в 2004 році чинний господар Кремля набрав 71,31% - більше ніж 49,563 мільйона виборців, а на виборах у 2012 році Путіна підтримали 45,602 мільйона росіян (63,60%).

"Щоб результат було прийнято всередині нашого суспільства, вибори повинні бути конкурентними та прозорими. Вся наша робота була спрямованою на досягнення цих цілей. Дуже шкода, що деякі кандидати, що мали в минулому проблеми з законом, в силу виборчого законодавства не змогли взяти участь у виборах. Щоправда розмови про неконкурентні вибори – це плювок в обличчя всім кандидатам", – наголосила голова ЦВК РФ Елла Памфілова.

Після підбиття підсумків виборів ЦВК має протягом трьох днів офіційно опублікувати їх. Крім того, кандидати на посаду президента Росії повинні будуть представити в ЦВК свої підсумкові фінансові звіти, які також підлягають публікації.

Обраний президент вступає на посаду після закінчення шести років з дня вступу на посаду очільника держави, обраного на попередніх виборах. У 2012 році інавгурація Володимира Путіна відбулася 7 травня.

Зазначимо, Україна не визнаватиме результати президентських виборів, які Росія провела в анексованому Криму. Окрім того, Україна введе санкції проти осіб, причетних до організації цих виборів.

У Євросоюзі також заявили, що не визнають результатів виборів президента Росії в анексованому Криму.