Росія 9-й раз за місяць атакувала Київ. В той же день, 18 травня, у тимчасово окупованому Криму вагони зійшли з рейок внаслідок підриву залізниці. Ситуацію проаналізували журналісти на Заході.

До теми Поки там терористи – спокою не буде, – у ГУР прокоментували підрив залізниці у Криму

Чому Росія так часто обстрілює Київ

Окупанти почали випускати ракети по Україні в очікуванні контрнаступу ЗСУ. Росіяни стали частіше атакувати Київ, однак загарбники зазнають невдачі. Росія не залишає спроб налякати цивільне населення. Також держава-терорист у такий спосіб намагається змусити Україну тримати ППО якомога далі від фронту, припускають у NYT.

В той четвер, коли загарбники обстрілювали столицю України, у Криму була підірвана залізниця. Півострів має велику символічну цінність для режиму Володимира Путіна. Окрім цього через Крим йде забезпечення російських військових на окупованих територіях.

Як Росія отримала ляпаса

Гауляйтер Сергій Аксьонов заявив, що в результаті вибуху було перервано залізничне сполучення між Сімферополем та Севастополем. За даними NYT, вагони зійшли з рейок на сімферопольських околицях. Наразі невідомо, рухався чи стояв потяг у момент підриву.

На півострові могла статися диверсія. Однак видання наголошує, що Україна не взяла на себе відповідальності за цей інцидент. При цьому у Києві заявили, що вибухи на півострові вплинуть на здатність Росії вести війну. За російською версією, підрив організували "невстановлені особи".

Вибух у Криму відповідає схемі ударів по російських залізницях, лініях постачання, складах палива та складах боєприпасів, які аналітики називають "українським поштовхом", щоб завдати шкоди російській військовій машині та посіяти нестабільність перед наступом,
– пише NYT.

Більше про підірвану залізницю у Криму

  • Вибух стався біля Бахчисарайського району. В результаті зійшли з рейок 8 вагонів. Загарбники стверджують, що в них перевозили зерно.
  • "Бавовна" зруйнувала 50 метрів залізничної колії та призупинила рух електропоїздів. Кремлівські пропагандисти одразу заговорили про "диверсію".
  • Через це росіяни стали панікувати. Окупанти розділилися на два табори. Одні жаліються, що в них вже немає сил, а інші закликають ще потерпіти, бо "скоро все скінчиться".
  • Розвідка Великобританії припустила, що інцидент під Бахчисараєм міг зірвати постачання крилатих ракет до Чорноморського флоту. Також розвідники спрогнозували реакцію Кремля.