Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, використання БПЛА для завдання ударів по об'єктах на лінії зіткнення не ефективне, а їх кількість обмежена.

Читайте також Україні потрібні сотні тисяч БпЛА, слід розвивати власний ринок, – Резніков

Росію атакували радянськими безпілотниками

Роман Світан пояснив, що БПЛА, який долетів до Калуги був радянського виробництва й зроблений у Харкові. Подібних апаратів було випущено близько 150 одиниць, але в Україні залишилось декілька десятків. Мовиться про БПЛА ТУ-141 "Стриж".

Вони несуть дійсно фугасну авіабомбу 100-120 – це хороша п'ятитонна машина, яка ще й може вибухнути. Використовувати його по лінії фронту неефективно – його одразу ж зіб'ють,
– сказав Роман Світан.

Військовий експерт зазначив, що на лінії фронту зосереджена уся ППО Росії, а там, де сталась "бавовна" систем ППО не було.

Полковник ЗСУ Роман Світан розповів, де зосереджена російська ППО: дивіться відео

"Чому "Стриж" може дійти й до Калуги, до Енгельса дійшов й до Рязані, саме через те, що у них немає ППО, все ППО на лінії фронту й "Стриж" точно буде збитий. Це великий сарай з крилами, 14-метрова машина, приблизно трохи менше МІГ-29, тобто він добре помітний", – сказав Світан.

Актуально Біля російської Калуги розквітла "бавовна": росіянам привидівся безпілотник

Він також розповів, що цей безпілотник неманевровний, а тому може бути збитий найближчою зенітною системою. Натомість по Росії він може вільно літати й завдавати ударів, куди потрібно.

Росія під "бавовною"

  • Поблизу російського міста Калуга, в ніч на 6 лютого 2023 пролунали вибухи в небі. Росіяни подумали, що це безпілотник.
  • У Білгородській області 4 лютого 2023 спалахнула нафтобаза. Це відбулось через "бавовнятко", яке любить бавитись на складах та нафтобазах росіян.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що Україна має можливість завдавати удари по території Росії та має для цього зброю, а ЗСУ не має жодних застережень щодо цього. При цьому країни Заходу забороняють використовувати зброю з їхніх постачань для ударів по Росії.