На військових складах у Калинівці зберігаються ракети до "Градів", "Ураганів" та "Смерчів". Дехто додає і про пекельні "Точки-У". Вибухи через пожежу загнали жителів Калинівського району Вінниччини до льохів та бомбосховищ. Хто ж зміг, від'їжджав подалі від епіцентру.

"Ми зараз в бомбосховищі в Калинівці. Зараз в Сальнику горить військовий арсенал. І щось схоже на те, що було в Харкові на початку року. У людей трошки паніка, тому що просто почались вибухи дуже серйозні, аж шибки повилітали. І зараз вже немає світла, тому – один з останніх записів на цей момент. Ми зараз перечікуємо в старому бомбосховищі часів Другої Світової війни. Це жесть", – записав відеозвернення місцевий житель Стах Возняк.

Читайте також: Вибухи в Калинівці: що відбувається і наскільки це серйозно?

Дороги та залізничні шляхи у районі перекрили правоохоронці. Не лише місцеві, допомагає ще поліція з двох сусідніх регіонів. Сюди пускають лише рятувальників та автобуси для евакуації людей.

Вночі до Вінниці терміново вилетіли начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко та прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Зараз триває засідання Ради оборони Вінницької області, де будуть прийняті рішення щодо подальших дій, і ситуація перебуває під контролем відповідних структур. Усім мешканцям Калинівки та Стрижавки, які їдуть до Вінниці, буде надано всю необхідну допомогу. За інформацією звертайтесь на "Цілодобову варту" за номером 15-60. Працівники всіх абсолютно служб працюють в посиленому режимі", – зазначив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

Самі ж військові одразу почали локалізовувати пожежу.

Там працюють з самого початку два пожежні танки, пожежні розрахунки військової частини та відповідні служби Державної служби з надзвичайних ситуацій,
– зазначив речник Генерального Штабу Міноборони України Богдан Сеник.

На допомогу постраждалим вирушили й прості громадяни. Так, ветеран 93-ї бригади Андрій Грачов з побратимом допомагали евакуювати мешканців постраждалих районів.

З різних регіонів на Вінниччину поїхали небайдужі. Серед них "Марусині ведмеді", Цивільний корпус "Азов" та "С14".

В таких випадках стається, що мародери дуже ласі до покинутих будівель, тому це антимародерні патрулі, перш за все. І організація заходів по розборах завалів там, де у буквальному сенсі робочих рук у МНСників і військовослужбовців не вистачає,
– наголосив активіст "С14" Сергій Бондар.

Ситуацію на Вінничині прокоментував колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун. Він зазначив, що для охорони таких об'єктів існують спеціальні плани, які затверджуються на всіх рівнях силових відомств. З боку ж військової контррозвідки має забезпечуватись оперативне забезпечення.

"В черговий раз ми бачимо, що, скоріш за все, ніхто не буде відповідати з керівників. Якщо жорстко поставити це питання, щоб жорстко хтось відповідав, починаючи від командира цього складу і закінчуючи головнокомандуючим Генерального Штабу, і коли буде чітко видно, що є винуваті і вони будуть притягнуті до відповідальності, то можливо тоді хтось колись щось почне думати. А зараз що? Знову спишуть на якісь диверсійні летальні об'єкти і на тому все закінчиться", – зазначив генерал-майор, колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун.

Читайте також: Вибухи у Калинівці: Гройсман розповів, що там відбувається зараз

Наразі до ліквідації загрози залучено понад 1200 людей та 50 одиниць техніки.