Фрагменти комети влітали в атмосферу Юпітера зі швидкістю 64 кілометри на секунду, змітаючи все на своєму шляху.

З іншого боку, загрозу комет надто перебільшують. Маси деяких просто мізерні - у мільярд разів менші за масу Землі. До того ж, щільність хвостів мізерна.

Скажімо, коли у 1910 році Земля проходила крізь хвіст комети Галлея, люди цього навіть не помітили.

До слова, довжина хвостів, які тягнуться за ядрами комет, може сягати понад 200 мільйонів кілометрів. Інколи ці шлейфи навіть відділяються.

Вичерпні знання про комети вчені отримують завдяки космічним зондам. Один з них у 2005 році надіслали до комети Темпеля. Місія отримала назву “Діп Імпакт” і була надзвичайно успішною.

Вчені вирішили скинути на комету 350-кілограмовий снаряд “Імпактор”. Сила вибуху - 5 тонн в тротиловому еквіваленті. Діаметр кратера, що утворився на місці падіння, перевищив 100 метрів.

Втім, гра таки вартувала свічок. Науковці отримали цінні знання. Зокрема, їм вдалося з’ясувати, що комета - це не глиба льоду, як вважалося раніше. Ударна хвиля містила вуглекислий газ і навіть часточки органічних сполук.

Сенсаційні дані зафіксував телескоп “Хаббл” та наземні дослідницькі станції. Вони дали науковцям багато відповідей, але запитань від цього не поменшало.