Вода заповнила підвали, доверху піднялася в криницях і вже впритул підійшла до житлових будинків.

”Оце в мене закопана картопля на насіння. Та що їсти, ми вже вибрали вчора. А ця залишилася. От подивіться, скільки тут води і яке може бути насіння і що з нього може вирости”, - каже мешканка села Заболоття Любов Корсак.

Від повені село Заболотнє потерпає 3-5 роки. Причина, кажуть люди, дренажна система, яка вже давно не працює, і вода не має куди стікати. Торік сільська рада виділила на осушення людських земель і вулиць 10 тисяч гривень, ще 5 тисяч люди зібрали самі. Проте самотужки боротися з паводками вони не в силі.

”Минулого року був капітальний ремонт насосної станції, де було відремонтовано з восьми 4-5-6 двигунів, які качають воду. Але якби вони качали цілодобово, цієї ситуації не було б”, - каже сільський голова с. Заболотова Віктор Головій.

Допомогти людям обіцяє міністр надзвичайних ситуацій. Гроші на це, запевняє, в уряді є. Щоправда додає, остаточно вирішити ситуацію навряд чи вдасться.

”Ніколи не можна казати про те, що щось не може бути надзвичайне. Ми живемо в природі і казати, що не буде повеней, не буде підтоплень, неможливо”, - каже міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога.

Останні роки, повідомив керівник Волинського гідрометцентру, вода на заплавах стоїть 327 днів, при тому що повінь починалася навесні. Що буде цього року, не прогнозує ніхто.