У зв'язку з появою в Інтернеті відео з незвичайним сяйвом над російським Челябінськом, "РІА Новини" розпитали, що з цього приводу думають експерти.
Голова аналітичного відділу Інституту прикладної геофізики Росгідромету В’ячеслав Буров зазначив, що це свічення на вигляд схоже на полярне сяйво, але жодних геомагнітних обурень і спалахів на Сонці, які б змусили зміщатися зону видимості сяйв на південь, за останню добу не спостерігалося.
"Картинки в Інтернеті схожі на полярне сяйво - аврору. Що там насправді було, я не знаю. Теоретично полярні сяйва можуть спостерігатися і значно південніше, іноді зона видимості доходить до широт південніше від Байкалу. Але таке розширення аврорального овалу зазвичай пов'язане з магнітними бурями. Але зараз не було жодних спалахів на Сонці", - наголосив він.
Завідувач лабораторії фізики верхньої атмосфери Інституту фізики атмосфери РАН (ІФАРАН) Анатолій Семенов заявив, у свою чергу, що над Челябінськом світилися сріблясті хмари.
"Те, що я бачив - це типові сріблясті хмари, а не полярні сяйва. Їх добре видно в середніх широтах, в тому числі й у нас, у Підмосков'ї. Вони проходять на висоті 81 кілометр і складаються з мікроскопічних кристаликів льоду і утворюються влітку", - пояснив Семенов.
Він додав, що такі хмари видно на північній стороні неба, тому що там зараз полярний день, і сонце їх підсвічує через горизонт.
Нагадаємо, 15 лютого цього року на територію Росії впав метеорит. Вибухова хвиля під час проходження небесного тіла атмосферою пошкодила тисячі будівель у Челябінську та області. Тоді за медичною допомогою звернулись понад 1200 людей.