Колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес виступив на подкасті. Він прокоментував ситуацію щодо тимчасової окупації Авдіївки росіянами.

Читайте також Сирський розповів, як ухвалив рішення про вихід з Авдіївки та скільки воїнів потрапили у полон

Що сказав американський офіцер

Бен Годжес заявив, що окупанти не можуть повною мірою скористатися взяттям Авдіївки. Він пояснив це відсутністю у росіян відповідних спроможностей.

Авдіївка впала 5 тижнів тому, а росіяни не змогли з цього скористатись, бо не мають спроможності,
– сказав генерал-лейтенант.

Годжес вказав на те, що оглядачі багато говорять про нестачу боєприпасів в Україні, втрати серед військових та втрату Авдіївки, однак вони не так часто кажуть про справжні проблеми Росії зі своїм військом.

Говорячи про переваги окупантів у снарядах, офіцер армії США зауважив, що оголошені співвідношення артилерійських боєприпасів Росії до України як 5:1 чи 10:1 сприймаються як даність. Він припустив, що ця інформація подекуди й може відповідати дійсності, однак в росіян немає здатності експлуатувати цю ймовірну перевагу. Як пояснив Годжес, під час повномасштабної російсько-української війни російські загарбники втратили дуже багато досвідчених офіцерів та сержантів.

Війна – це не лише про математику і хто має більше людей. Ми (США – 24 Канал) програли у В'єтнамі та в Афганістані,
– додав він.

За його словами, українці значно більш вмотивовані, ніж росіяни, бо вони захищають свою Батьківщину та знають місцевість краще, ніж будь-хто. А росіяни – це окупанти та загарбники. На думку Годжеса, кількості росіян, які дійсно хочуть перебувати на фронті в Україні, не набереться "навіть на один шкільний автобус".

Яка ситуація під Авдіївкою

  • Нагадаємо, що 30 березня окупанти спробували провести під Авдіївкою одну зі своїх наймасштабніших атак за всю російсько-українську війну. Однак загарбники зазнали невдачі.
  • Росіяни кинули 36 танків та 12 бойових машин на штурм позицій українських захисників. Сили оборони потужно вдарили по колоні ворожої техніки.
  • Наша 25 бригада вивела з ладу 12 танків та 8 БМП ворога. Це сталося поблизу Тоненького.
  • Військовослужбовець 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цихоцький пояснив, як вдалося відбити штурм. За його словами, це все робота артилерії та дронів, а також насамперед майстерність наших воїнів.