Наразі достеменно невідомо, хто саме відправив лист про відкликання Разумкова з посади спікера Верховної Ради. Адже речниця політика Ольга Туній каже, що той надійшов від фракції.

До теми Заміна є: політологи та правники оцінили шум навколо відставки Разумкова

У зв'язку із заявою речниці фракції "Слуга народу" повідомляю, що лист про відкликання голови парламенту був направлений головою депутатської фракції "Слуга народу" саме від фракції, а не від імені нардепа,
– заявила Туній.

Водночас раніше речниця фракції Юлія Палійчук стверджувала, що на засіданні "Слуги народу" не обговорювали питання відставки спікера Ради. Кадрові питання аналізуватимуть під час виїзного засідання у Трускавці 1 – 2 жовтня.

Що відомо про запуск відставки Разумкова

  • Чутки про відставку Разумкова з посади голови парламенту почали поширювати у вересні 2021 року. Все тому, що він, мовляв, суперечить політиці "Слуги народу".
  • Активне обговорення стартувало після того, як Разумков відправив на розгляд Венеційської комісії закон про олігархів, який ініціював президент Володимир Зеленський.
  • Згодом лідер фракції Давид Арахамія та Разумков посварилися у прямому ефірі. Перший нагадав, що "спікер – це посада, на яку делегують, а не обирають". Водночас Олександр Корнієнко схарактеризував дії Разумкова як "некомандні".
  • 30 вересня стало відомо, що Арахамія доручив видати підписні листи для зняття Разумкова з посади. Сам спікер парламенту каже, що не здивований такій ініціативі і додав, що зволікати з процесом не буде.