Так, тоді було озвучено, що попри певне "похолодання" у стосунках США Та Китаю після візиту Ненсі Пелосі до Тайваню, країни мають дотримуватися відкритої контактної лінії. Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Зауважте У 2023 році війна в Україні залежатиме від домовленостей США та Китаю, – політолог

Покращення відносин між Китаєм та США є позитивом для України

З огляду на все, наразі відбулося певне "потепління" у відносинах між державами. Відтак, це свідчить про те, що США та Китай починають відновлювати свою співпрацю як перша та друга економіки світу відповідно. На думку політтехнолога, зближення Китаю та США буде головною темою візиту Блінкена до КНР, оскільки зараз "погано усім".

Так, китайська економіка зазнала величезного спаду внаслідок коронавірусу, а згодом і цинічної війни, яку Владімір Путін почав проти нашої держави. До того ж наслідки війни відчувають і в Сполучених Штатах, і в Європі.

Зараз Китай можливо й отримує певну вигоду, купуючи у країни-агресорки енергоресурси. Однак у довготривалій перспективі, де Росія та її економіка слабшають, європейські ринки для Китаю є привабливішими.

Для нас це вкрай позитивний сигнал – візит Блінкена до Китаю. Так, він зустрічатиметься не з Сі Цзіньпіном, але це буде зустріч на належному рівні. Як візит у відповідь – Ван Ї (міністр закордонних справ Китаю – 24 Канал) їде до Європи, зокрема говорити й про європейські ринки, тому для нас це дуже гарний сигнал,
– підкреслив політтехнолог.

Крім того, нещодавно у Financial Times вийшла стаття з посиланням на китайських посадовців, у якій до Путіна були застосовані епітети, не властиві дипломатії Сходу. Зокрема, очільника Кремля називали божевільним і говорили, що він втратив довіру китайського лідера. Ці фактори є позитивним сигналом для України.

Тизенгаузен про "потепління" у відносинах Китаю та США: дивіться відео

Водночас відносини Пекіна та Москви погіршились: що відомо

  • З початку вторгнення Росії на територію України країна-агресорка втратила економічні зв'язки майже зі всіма потужними світовими країнами. Тому Москва дуже цінує відносини з Пекіном. Водночас Китай керується виключно прагматичними інтересами.
  • Політолог Андрій Вігірінський зазначив, що Китай навряд чи готовий жертвувати власною економікою в торгівлі з Європою та США заради Росії.
  • Путін запросив китайського лідера Сі Цзіньпіна до Росії весною 2023 року. Однак очільник Китаю вирішив одразу не приймати пропозицію російського диктатора. Водночас китайські чиновники ігнорують запитання від ЗМІ щодо цього.
  • Очільник Кремля сподівається заручитися реальною військовою підтримкою Сі Цзіньпіна у війні. Однак це може призвести до погіршення і так непростої соціальної ситуації в Китаї. Для останнього співпраця з Росією може принести як переваги, так і низку проблем. Це розуміє і Сі Цзіньпін.