Іраклій Гарібашвілі вважає, що після кількох воєн, що Грузія вже пережила, країні особливо важливо зберігати мир. Таким чином прем'єр намагається виправдати надання дозволу на прямі авіарейси російським компаніям в той час, коли західні країни закрили небо для агресора.

До теми Росія відновлює авіасполучення з Грузією: як реагують влада, опозиція та народ

Що заявив прем'єр Грузії

На саміті у Рейк'явіку Гарібашвілі відреагував на відновлення прямого авіасполучення між Грузією та Росією і заявив, що країна робить це тільки заради миру. Прем'єр наголосив, що Грузія мала досвід агресії від Росії 2008 року, і досі 20% країни окуповані. Грузини дуже добре знають ціну миру та ціну війни, і тепер країна готова робити все заради збереження миру.

Ми свідомі того, що приносить війна, і ми робимо все заради миру… Очевидно, що сьогодні глобальний порядок змінюється, світ ніколи не буде таким, як раніше, і ніхто не зможе вийти з цієї складної ситуації самостійно. Тож нам потрібна єдність і світова консолідація для нового і справедливого порядку,
– заявив Гарібашвілі.

Нагадаємо, що раніше Гарібашвілі дорікав Заходу за невтручання під час агресії Росії проти Грузії. Тож тепер прем'єр-міністр вважає несправедливим вимагати від його країни ввести санкції проти окупантів.

Як відреагували на відновлення рейсів у світі

  • У МЗС України заявили, що відновлення рейсів з Росією у час, коли та веде найбільшу війну в Європі та чинить геноцид – ні що інше, як подарунок Путіну. Натомість Єрмак, керівник Офісу Президента, нагадав, що історія завжди пам'ятатиме тих, хто робив вигляд, що не помічає злочинів.
  • Тим часом прессекретар Держдепу США Ведант Пател вважає, що відновлення авіасполучення між країнами викликає занепокоєння. Він повідомив, що у той час, коли все західне співтовариство дистанціювалося від Росії, не час посилювати співпрацю з окупантами.
  • Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі також не в захваті від відновлення авіасполучення. Політикиня вважає, що скасування Путіним візового режиму та відновлення дозволів на прямі рейси – провокація від Росії.