Таку думку 24 Каналу висловив авіаексперт, заступник генерального директора компанії з виробництва РЕБ Анатолій Храпчинський, додавши, що українці вже бачили результат роботи ATACMS. Зокрема, мовиться про удари по Джанкою.

Дивіться також Для знищення ворожих цілей у Криму: що відомо про ракети ATACMS, які США передали Україні

Ракети ефективно себе показали

Ми бачили, що відбулося в окупованому Джанкою, коли там відпрацювали ATACMS по аеродрому. Було високоточне попадання, зокрема в сучасні системи протиповітряної оборони Росії, хоча ворог переконував нібито їхнє С-400 може збивати будь-які цілі.

Крім цього, пошкоджено склад боєкомплекту, авіаційний парк гелікоптерів, літаків. Тому в окупованому Криму багато цілей для ATACMS. Не треба забувати й про території, які поруч до лінії зіткнення. Там також є певні елементи, склади, командні пункти.

Думаю, високоточні ракети будуть залучені саме для важливих об'єктів та з розрахунком на те, що потрібно Збройним Силам для знищення стратегічних цілей на території, яку окупувала Росія,
– зауважив авіаексперт.

Хоча у ЗМІ повідомляють про передачу нібито 100 ракет, але немає інформації про точну кількість ATACMS. До того ж це не означає, що всі ракети надійдуть одразу, ймовірно, їх передаватимуть партіями.

Яка відмінність між ATACMS і Storm Shadow

Якщо говорити про далекобійну зброю, то зараз Україна має ATACMS, Storm Shadow, SCALP-EG – весь цей вид озброєння ми вже бачили. Доповнити комплект мали б німецькі Taurus.

ATACMS – це ракети, які використовуються з "поверхні – поверхні". Якщо кажемо про Storm Shadow чи SCALP-EG – це ракети "повітря – поверхня", тому вони мають різне застосування,
– розповів Анатолій Храпчинський.

Крім цього, у них різна експлуатація: з авіаційних або наземних носіїв. Якщо використовувати з авіації, то тут швидке реагування, адже літаки підлетіли, відстріляли та полетіли назад.

ATACMS для України: що відомо

  • Західні ЗМІ написали, що США нібито таємно передали Україні 100 ракет ATACMS. Це відбулося у межах пакету допомоги на 300 мільйонів доларів, який ухвалили в березні 2024 року. Раніше США побоювалося такого рішення, але більше використання Росією балістичних ракет вплинуло на позицію країни.
  • В Офісі Президента України такі повідомлення назвали спекулятивними. Михайло Подоляк наголосив, що наявність ATACMS буде помітною з огляду на кількість знищеної інфраструктури агресора. Сьогодні такі удари здійснюють завдяки засобам українського виробництва.
  • Згодом у Білому домі повідомили, що передачу далекобійної зброї тримали в таємниці на прохання України. Це робилося задля збереження оперативної безпеки. Про те, як саме використають ракети та до яких операцій залучать – має сказати українська сторона.