Олексій Резніков, якого сьогодні відправили у відставку, оприлюднив текст свого виступу у Верховній Раді. Там він підбив підсумки своєї роботи і роботи очолюваного ним відомства.

Дивіться також Зеленський офіційно подав кандидатуру Умєрова на посаду міністра оборони

Що було найскладнішим

Він сказав, що після 24 лютого найгострішою проблемою для МО стала зброя.

За оцінкою Генерального Штабу, ресурсів Сил оборони мало вистачити на 2 – 2,5 місяця інтенсивних боїв. Після цього наша армія фізично закінчилася б. Ми добували все, що було можливо і неможливо,
– наголосив ексміністр.

За словами Резнікова, за 18 місяців для Сил оборони придбано, виготовлено на замовлення Міноборони та отримано у якості допомоги:

  • понад 7 мільйонів артилерійських снарядів, мін, пострілів до танків та РСЗВ;
  • понад 4,5 тисячі артилерійських систем і мінометів;
  • близько 3,5 тисячі систем, які захищають наше небо, – від ПЗРК до Patriot’ів;
  • понад 6,5 тисячі танків, бронетехніки і бронемашин;
  • понад 2 тисячі вантажівок;
  • незчисленну кількість стрілецької зброї, радарів, інженерної техніки, різних типів ракет, гелікоптерів, евакуаційних машин та багато іншого.

Менш ніж 2 роки тому нам відмовлялися надати "Стінгери" – зараз наші пілоти, інженери і техніки опановують сучасні західні літаки. Цей результат важко осягнути, адже з 1991 року його ні з чим порівняти,
– підкреслив Резніков.

Україна отримала фізично чи у вигляді зобов'язань воєнної допомоги на суму близько 100 мільярдів доларів.

Кожного разу, коли йшлося про нову зброю, я чув фразу "це неможливо". За танки ми боролися рік. За касетні боєприпаси – від офіційного звернення Міноборони до поставки – 9 місяців,
– згадав він.

За пів року вдалося забезпечити армію та створити резерв у 200 тисяч бронежилетів та понад 120 тисяч шоломів. Підготовку за кордоном пройшли понад 70 тисяч українських воїнів.

Дивіться також Призначення Умєрова свідчить про тверде рішення Києва повернути Крим, – Politico

Резніков сказав, що потрібно для перемоги

За його словами, окрім забезпечення фронту, треба "створити образ української армії майбутнього – Future Force Concept, щоб залучити ресурси партнерів через довгострокові програми підтримки, закладені в їхні бюджети". Це, на думку ексміністра, і є реальними гарантіями безпеки.

Для цього проведено огляд спроможностей Сил оборони, який тривав майже рік. Резніков переконує: "є на що спиратися і говорити з партнерами однією мовою".

Переконаний: створення каркасу з довгострокових програм міжнародної допомоги має стати пріоритетом на наступний рік. Якщо оцінювати ситуацію по суті – інтеграція України в НАТО де-факто відбулась. Важливий етап закінчено,
– сказав він.

Дивіться також З 55 безпілотників готові лише 4, і ті дихають на ладан: Міноборони знову втрапило у скандал

А що про куртки

У цьому матеріалі є відповідь Резнікова на запитання про корупцію в Міноборони. Він просить дочекатися слідства, але все ж прокоментував "яйця" та "куртки". На жаль, оборонне відомство останнім часом просто тоне у скандалах: днями стало відомо, що МО закупало за завищеними цінами сухпайки у березні 2022 року.