Ганна Маляр розповіла вранці 29 червня, що українські військові просунулись на Бердянському напрямку та у напрямку Кліщіївки та Курдюмівки. Перед цим Маляр повідомляла, що Збройні Сили України щодня просуваються на Маріупольському та Бердянському напрямку.

Дивіться також Росіяни безуспішно наступають, Сили оборони відбивають всі атаки: карта бойових дій 29 червня

ЗСУ просунулись на Півдні та Сході

Наші "вигризають" у ворога кожен метр землі у важкому двобої. Мають успіхи,
– заявила Маляр.

За її словами, російські загарбники своєю чергою марно намагаються наступати на Лиманському, Авдіївському та Маріїнському напрямках.

Щодо ситуації на Півдні України, то Ганна Маляр пояснила:

  • на напрямку Рівнопіль – Володине ЗСУ мають успіх, закріплюються на досягнутих рубежах та завдають серйозних втрат противнику. Тобто наші герої знекровлюють наступальний потенціал ворога, знищуючи техніку, склади, пункти управління та особовий склад противника;
  • на Запорізькому та Мелітопольському напрямках – також нищать ворога.

Натомість окупанти у відповідь підтягують на Південь всі свої резерви, включно з бригадою морської піхоти, яка свого часу втекла з Херсона.

На Бердянському напрямку є просування 1300 метрів,
– відзначила заступниця Резнікова.

Маляр пояснила, що на Сході ЗСУ також мають успіх. За її даними, на Бахмутському напрямку – ЗСУ перехопили оперативну ініціативу, росіяни намагаються утримати зайняті позиції, проводять контратаки, проте після втрат поступово відступають.

У напрямку Кліщіївки просунулись на 1200 метрів. У напрямку Курдюмівки – на 1500 метрів. Боротьба триває на флангах міста,
– пояснила Ганна Маляр.

Вона уточнила, що наші мають успіх та закріплюються на звільнених рубежах. За словами посадовиці, загалом на Бахмутському напрямку знову "гаряче", там тривають запеклі бої. Окупанти туди також підтягують резерви та чіпляються за Бахмут усіма силами.

Останні новини про успіхи ЗСУ на фронті

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний 28 червня провів розмову з Головою об'єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. Український генерал повідомив, що українським військовим вдалося перехопити стратегічну ініціативу на фронті – ЗСУ продовжують наступ.
  • Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла, що українські бійці мають певні тактичні успіхи на Маріупольському та Бердянському напрямках. Однак пояснила, що для офіційного оголошення про визволення території має пройти час, щоб ЗСУ там остаточно закріпились.
  • Командувач оперативного напрямку "Таврія" Олександр Тарнавський розповів, що на Таврійському напрямку триває просування українських сил. Зокрема, тільки за останню добу ворог втратив вбитими та пораненими майже три роти. Окрім того, окупанти втратили 21 одиницю військової техніки.