За рішення про ратифікацію угоди проголосували 621 член Європарламенту з 683, повідомляє ВВС.
Важливо! Brexit і безвіз між Україною та Великою Британією: що зміниться з 1 лютого
Остаточно Велика Британія вийде з Європейського Союзу опівночі 31 січня. Тобто країна залишиться членом ЄС всього півтори доби.
Голосуванню передували дебати, під час яких деякі британські депутати не могли стримати сліз. Частина політиків раділи, що країна нарешті залишить ЄС. Частина євродепутатів з'явились на історичне засідання із шарфами з символікою Британії та ЄС і написом "Завжди об'єднані".
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ратифікація угоди про вихід є лише першим кроком до нового партнерства між ЄС та Великою Британією.
Ми завжди будемо любити тебе. Хай живе Європа,
– підсумувала свою промову Урсула фон дер Ляєн.
Угода про Brexit: основні пункти
Угода щодо Brexit, яку тепер остаточно ратифікували як Велика Британія, так і Європейський Союз, передбачає порядок виходу держави з євроспілки. Нею передбачені питання щодо дотримання прав громадян, перехідний період та фінансові питання.
Найперше угода спрямована на дотримання порядку виходу Британії з ЄС. Вона визначає перехідний період, який триватиме з 1 лютого до 31 грудня 2020 року.
Крім того, в угоді визначаються питання щодо окремих частина Великої Британії – Північної Ірландії та Гібралтару. Після виходу з ЄС у них залишиться спільний кордон з країнами блоку.
Довідка. Епопея з Brexit триває ще з літа 2016 року, коли було проведено меморандум щодо майбутнього держави. Тоді лише трохи більше як половина британців (51,9%) висловилися за вихід Об'єднаного Королівства з Європейського Союзу. Водночас 48,1% громадян висловили певність, що держава має залишитися членом євроспільноти.
Завершення епопеї Brexit: коротко
Політичні ігри довкола виходу Великої Британії з Європейського Союзу тягнулися протягом 3 з половиною років до приходу до влади прем'єра Бориса Джонсона, який був одним з ідеологів Brexit.
Він оголосив позачергові парламентські вибори у грудні 2019 року та пообіцяв, що у випадку перемоги його партія завершить процес виходу з Єс до 31 січня 2020-го.
Вже у першому місяці року угоду про вихід Великої Британії ратифікували обидві палати британського парламенту, а також королева Євлизавета ІІ і сам Борис Джонсон.