Таку думку 24 Каналу висловив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, зауваживши, що Україна виробляє власну зброю для застосування по ворожих угрупованнях в Росії. Тимчасом обмеження щодо застосування зброї США реально зняти.

Дивіться також Не все так однозначно: чи справді США проти ударів своєю зброєю по Росії

Як застосовується зброя США

За словами Тимочка, Україна має окуповані території, де потрібно застосовувати зброю союзників. Щодо застосування зброї по ворожих угрупованнях на території Росії, Україна має свої види зброї, які працюють успішно.

Ті самі РСЗО українського виробництва, артилерія, протитанкові засоби та безпілотники. Питання є в їхній масштабованості та кількості,
– зауважив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.

Чи можна змінити прописані обмеження

Тимочко наголосив, що варто розуміти, що зброя союзників, з моменту її появи на території України, згідно з міжнародним законодавством, стає українською зброєю. Однак на момент постачання зброї можуть приписуватись певні обмеження.

На думку голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ, такі обмеження є тимчасового характеру. Міністерство зовнішніх справ могло б в майбутньому змінити умови контрактування та зняти ці обмеження.

Важливо розуміти, що нам потрібна зброя, а для її застосування ми маємо дуже багато ворожих цілей, значно більше, ніж ми маємо зброї, з урахуванням тієї, яку ми маємо від союзників. Всім вистачить, куди стріляти, головне, щоб було чим,
– підкреслив Тимочко.

Військова допомога від США: останні новини

  • Координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що США активно працюють, щоб оперативно доставити всю необхідну зброю Україні. Він також додав, що після підписання Джо Байденом законопроєкту про надання військової допомоги, у Білому домі одразу розпорядилися про виділення конкретних пакетів з допомогою.
  • Державний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Києва 14 травня запевнив, що пакет військової допомоги, який попередньо погодив Конгрес США, уже невдовзі прибуде в Україну. За словами Блінкена, вони налаштовані забезпечити Україну усім, аби ЗСУ добилися успіху на полі бою.
  • Журналісти Bloomberg повідомили, що адміністрація президента США Джо Байдена працює над тим, щоб відправити в Україну додаткову батарею ППО Patriot. Гроші на нову систему, ймовірно, будуть виділені з пакета допомоги на суму 61 мільярд доларів, яку нещодавно схвалив Конгрес і підписав Байден.