Український послідовник знаменитих пуантилістів кінця 19 століття, з чиїх крапочок на картинах складався прекрасний світ, створює мистецькі об’єкти для медитації.

В одному з найкрасивіших куточків України - Кам’янці-Подільському маленький Віктор не мріяв про мистецьку кар’єру. Втім, переконаний він сам, в місці, де кожен камінець дихає історією - інакше статися не могло. Допомогли вчителі - розгледіли у літачках та танках, які між уроками малював хлопчик, справжній талант. Далі були Республіканська художня школа, спроба вступити до Львівського інституту та армійська служба у далекій Монголії. Художник зізнається - досі, закриваючи очі, бачить перед собою усю ту унікальну природну палітру кольорів.

“Такого неба, як у Монголії, я більше не бачив ніде. Там, коли заходить сонце, - в небі можна побачити повний спектр - починаючи від пурпурно-червоного і закінчуючи глибоким ультрамарином. І от всі кольори можна було отак рахувати, як у веселці”, - пригадує художник Віктор Дейсун.

Як і всі художники, в армії Дейсун багато малює - оформлює "ленкімнати", плаци та кабінети.

“В армії в мене була кличка “Пікассо”. І найбільше мені подобалося, коли до мене підходили і так тихенько запитували: “Слухай, а чого в тебе така “клікуха”? Що таке пікассо?”, - з усмішкою розповідає Віктор Дейсун.

По поверненні з армії Віктор розуміє - без мистецтва себе вже не уявляє. Експериментує зі стилями, формами, кольорами. І, зрештою, зупиняється на формалізмі. У мінімум зображення закладає максимум змісту. Малює довго, зосереджено. Завдяки цьому - чисті кольори на картинах звучать особливо тонко.

“Коли малюєш пейзаж, вималювати в ньому всі детальки, кожну травинку - це нереально. Я не проти реалізму, але справжній художник малює тільки те, що потрібно. Все зайве - відкидає”, - пояснює художник.

“Перше, що говорить пересічний глядач, коли заходить в галерею, - що й він так може намалювати. А насправді ці роботи є глибоко філософськими, і художник, перш ніж прийти до них, витрачає місяці, а деколи й роки часу, щоб дійти до цього”, - каже галерист Максим Волошин.

До роботи Дейсун завжди стає з хорошим настроєм і завжди з музикою. Інакше, каже, працювати просто не вдасться. Іноді, зізнається, навіть прокидається посеред ночі і замальовує ескізи майбутніх картин. Впевнений - кожна робота має свою історію, душу і свій власний шлях.

“Інколи буває, думаєш - замалюю. Особливо, коли немає свіжого полотна заґрунтованого, а хочеться малювати, думаєш - замалюю. А потім - ну добре, завтра. А завтра хтось приходить і купує її”, - розповідає художник Віктор Дейсун.

Протягом творчого шляху Віктора Дейсуна його роботи побували в експозиціях галерей усього світу, зберігаються у приватних колекціях та українських музеях. Його серія картин "Вікна" захоплює поважних закордонних мистецтвознавців. Він же сам скромно каже - просто малює від серця, надихається самим життям і, попри все, з оптимізмом дивиться у майбутнє.